Vodeni sportovi

Splićanima malo Bijačevih 17 obrana

Maja Giljanović • nedjelja, 01.05.2011.

U prvoj utakmici doigravanja za treće mjesto vaterpolistima Mornara na Savi malo je bilo i 17 obrana odličnog Marka Bijača. Koliko god Žapci štedjeli energiju za srijedu i posljednje kolo Eurolige protiv Pro Recca Splićane su pobijedili 7:5.

MLADOST - MORNAR 7:5 (3:1, 1:0, 2:3, 1:1)

HVL, prva utakmica doigravanja za treće mjesto
Zagreb, Bazen na Savi
Gledatelja: 50
Suci: Franulović (Rijeka) i Matijević (Zagreb)

MLADOST: Pavić, Marcelić, Vukičević 1, Perić, Letica 1, Petković, Pavičić, Udovičić 2, Brlečić 1, Bukić, Muslim, Miloš, Buljubašić 2, Lončar. Trener: Vjekoslav Kobeščak

MORNAR: Bijač, Burić, Marinić Kragić, Kalebić 1, Lozina, Jerković, Anić, Čagalj, Butić, Marelja 1, Čalić 1, Antonijević 2, Bratić. Trener: Joško Kreković

Igrač više: Mladost 3/8, Mornar 4/9

U prvoj utakmici doigravanja za treće mjesto vaterpolisti Mladosti odradili su posao protiv Mornara. Žapci bez suspendiranog kapetana Hinića najvećim su dijelom susreta čuvali energiju za srijedu i gostovanje kod europskog prvaka Pro Recca u posljednjem kolu Eurolige, ali angažiranija igra u prvom poluvremenu bila im je dovoljna da osiguraju opipljivo vodstvo koje do kraja više nisu ispustili.

Oslabljeni izostancima Oreba i Čorušića Splićani su gubili 0:3 i prvo poluvrijeme izgubili 1:4, ali u nastavku su zaigrali čvršće, Marko Bijač je skupio ukupno 17 obrana i u trećoj četvrtini Mornar je rezultat smanjio na 4:6. Postigli su još jedan gol, ali kako su i mladostaši jednom probili Bijača, dovoljan samo za 5:7.

Najbolji strijelci susreta bili su Vanja Udovičić i Ivan Buljubašić kod Mladosti s po dva gola, a dvaput je loptu iza Josipa Pavića poslao i bivši Žabac Srđan Antonijević.