Domaćima očekivane pobjede

Mario Glasnović • ponedjeljak, 02.05.2011.

U prvim utakmicama četvrtfinala završnice 1. HMNL domaće momčadi ostvarile su očekivane pobjede. Najzanimljivije je bilo na Gripama gdje je Brodosplit nakon produžetaka uspio svladati goste iz Novog Marofa...

Nakon završetka prvog dijela natjecanja, najboljih osam momčadi Prve hrvatske malonogometne lige ušlo je u završni, drugi dio prvenstva. Četvrtfinale se igra na dvije dobivene utakmice, a u prvim susretima očekivano su slavile domaće momčadi.

Mejaši su pred domaćom publikom pobijedili zagrebačku Uspinjaču rezultatom 7:4 (4:2), te su tako stekli prednost pred uzvrat. Domaćini su golovima Vujevića poveli s 2:0 nakon samo tri minute susreta. Gosti su se uspjeli vratiti u susret pogotcima Jakića i Franje, a nakon toga Mejaši su postigli još jedan pogodak te se na odmor odlazi s 4:2.

U drugome poluvremenu domaćin je nastavio sa sjajnom igrom te je u 25. minuti poveo s čak četiri razlike, bilo je 6:2. Minutu prije kraja utakmice Mejaši su imali prednost od 7:3, a tada je Marcel Ladan postavio konačnih 7:4.

U Splitu se igrala još jedna utakmica. Na Gripama je Brodosplit Inženjering ugostio Novi Marof i nakon produžetaka slavio sa 6:3, u regularnom dijelu utakmice bilo je 2:2. Domaćin je poveo već u prvoj minuti kada je pogodio kapetan Brodosplita Duje Bajrušević. Do odmora se rezultat nije mijenjao, a u petoj minuti nastavka Brodosplit je poveo s 2:0 pogotkom Laure.

Gosti su se nakon toga probudili i vratili se u utakmicu. U 29. minuti smanjili su na 2:1, a dvije minute prije kraja izjednačili su na 2:2 pogotkom Hruškara te je utakmica otišla u produžetke. Nakon prvog produžetka bilo je 3:3, a u drugome je Brodosplit uspio postići tri pogotka te pobijediti s 6:3.

Momčad koja je prije doigravanja osvojila prvo mjesto na ljestvici, Kijevo Knin, svladala je goste iz Murtera rezultatom 6:3. Do poluvremena su domaćini stekli prednost od 3:1 i svoje su vodstvo znali sačuvati do kraja susreta, iako je Murter prijetio.

Posljednja utakmica četvrtfinala igrala se u Vrgorcu gdje je domaćin pred 1.500 gledatelja pobijedio aktualnog prvaka Nacionala rezultatom 4:2. Vrgorac GTP poveo je u 16. minuti preko Šestića. Dvije minute nakon toga Nacional je izjednačio pogotkom Martinca. S rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

U prvoj minuti nastavka domaćin je poveo kada je precizan bio Mijatović. Gosti se opet vraćaju, samo tri minute kasnije za Nacional je pogodio Kujtim Morina. Pobjedu domaćima donijeli su Čavar u 29. minuti i Mijatović koji je svojim drugim pogotkom u 36. minuti postavio konačan rezultat (4:2).

Uzvratne utakmice četvrtfinala igraju se 6. i 7. svibnja, a eventualne treće utakmice na rasporedu su 10. i 11. svibnja.