Vrdoljak dao obol pobjedi u finalu Kupa

Borna Rupnik • srijeda, 04.05.2011.

Legia iz Varšave, za koju nastupa i bivši nogometaš Dinama Ivica Vrdoljak, osvojila je Poljski kup protiv Lecha iz Poznana. Odlučivali su jedanaesterci, a jedan je zabio i naš igrač...

U finalu Poljskog kupa susreli su se Legia iz Varšave i Lech iz Poznana. Nakon 90 minuta igre rezultat je glasio 1:1, u produžecima nije bilo novih golova, pa je pobjednik morao biti odlučen tek izvođenjem udaraca s bijele točke.

Lech je poveo u 28. minuti preko Injaca, a Legia je uspjela poravnati rezultat preko Manua sredinom drugog poluvremena. Ivica Vrdoljak dobio je povjerenje svog trenera od prve do zadnje minute, a preuzeo je i odgovornost kada je trebalo izvoditi jedanaesterce.

Realizirao je treći po redu svoje momčadi, a jedini koji nije uspio pogoditi mrežu bio je Lechov Bosacki pa je titula krenula put Varšave.

Marijan Antolović utakmicu je promatrao s Legijine klupe za pričuve.