Mario Glasnović • subota, 07.05.2011.

Darijo Srna sjajnim je pogotkom iz slobodnog udarca potvrdio pobjedu Šahtara protiv Metalurga. Ovom pobjedom Šahtar je obranio naslov prvaka dva kola prije kraja prvenstva. Naš kapetan odigrao je svih devedeset minuta, a proglašen je i igračem utakmice.

Ukrajinski Šahtar osvojio je šesti naslov prvaka u svojoj povijesti. Dva kola prije kraja prvenstva, Rudari su svladali svoje gradske rivale, Metalurg iz Donjecka, te imaju osam bodova prednosti nad Dynamom iz Kijeva čime su matematički obranili naslov.

Na prepunoj Donbass Areni Šahtar je poveo preko Luiz Adriana u posljednjim minutama prvoga poluvremena. Konačan rezultat i veliko slavlje za Rudare donio je Darijo Srna sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 86. minuti utakmice.

Srna je odigrao svih 90 minuta u pobjedi Šahtara, a proglašen je igračem susreta. Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva ušao je 57. minuti utakmice umjesto Douglasa Coste.

Još jedan hrvatski nogometaš bio je strijelac u 28. kolu ukrajinskog prvenstva. Ognjen Vukojević postigao je pogodak u pobjedi Dynama iz Kijeva protiv Karpatija. Vukojević je svoj treći prvenstveni pogodak postigao u 54. minuti za vodstvo od 2:0. Prvi gol za Kijevljane zabio je Gusev, a na 2:1 smanjio je Kopolovec.