Zagreb rutinirano u finalu

Iz Gripa:Ivan Trebotić • subota, 07.05.2011.

U drugom polufinalu Kupa Zagrebaši su odradili rutinski posao protiv iznenađenja ove sezone, Bjelovara.

ZAGREB - BJELOVAR 31:22 (16:10)

Hrvatski rukometni kup, polufinale

Split, Velika dvorana Š.C. Gripe, gledatelja 150

Suci: T. Cindrić (Osijek) i R. Gonzurek (Osijek)

ZAGREB: Šego, Marić 5, Stepančić 3, Kopljar 1, Matulić 4, Jaškić 1, Škof, Špiler 1, Gojun, Štrlek 8 (2), Pešić (13 obrana), Valčić 4, Bogunović 1, Balić 1, Gal 2.

BJELOVAR: Lalić, Ezgeta, Jurjević, Merhar, Šimunović, Vidaković 2, Karabatić (2 obrane), Gavranović 2, Pribanić 3, Sršen 3, Grgić (10 obrana), Đuričin 5 (2), Turković 1, Vidović 3, Gašparović 3, Horvat.

Isključenja: Zagreb 6 minuta (2xŠpiler, Valčić ), Bjelovar 2 minute (Šimunović) Sedmerci: Zagreb 2/5 (Štrlek 2/4, Špiler 0/1), Bjelovar 4/5 (Đuričin 2/3, Gašparović 2/2)

Bjelovarčani su došli odigrati susret iz kojeg nisu mogli izvući nešto više od pristojnog rezultata. Odlično su počeli i poveli 2:0 i i 3:1, a onda je Zagreb krenuo ozbiljnije.

Iako je na poluvremenu bilo već plus šest za Zagreb, Bjelovar se odlično držao i parirao prošaranoj postavi prvaka. Đuričin i Vidović stvarali su probleme Zagrebovoj obrani. Trener Obrvan je dosta izmjenjivao te dao priliku svima, ali na kraju nije bio baš zadovoljan prikazanim.

Štrlek (8/12) i Marić (5/6) su bili raspoloženiji od ostatka svojih suigrača. U 47. minuti je bilo najvećih 26:15 za Zagreb, da bi već tri minute poslije Bjelovarčani spustili na sedam razlike. Aktualni prvaci susret su mirno priveli kraju i plasirale se u finale protiv Poreča. Bjelovarčani mogu biti zadovoljni kako su se nadigravali protiv dosta kvalitetnijeg protivnika.

• Obrisan korisnik08.05.2011. u 03:44