Sve riješeno u drugim ogledima

Josip Tolić • ponedjeljak, 09.05.2011.

Nakon drugih utakmica četvrtfinala doigravanja Prve hrvatske malonogometne lige dobili smo polufinaliste. Kijevo Knin, Mejaši, Brodosplit Inženjering i Vrgorac pobijedili su i na gostujućem parketu te tako riješili pitanje prolaska među četiri najbolja malonogometna kluba u Hrvatskoj.

Najveće iznenađenje četvrtfinala doigravanja napravio je Vrgorac koji je i po drugi put iznenadio Nacional, i u gostima, zagrebačkom Domu sportova. Nakon prve utakmice, u kojoj su na domaćem parketu pobijedili s 4:2, u Zagrebu je bilo jedan razlike za goste, 3:4. Domaćini su poveli u sedmoj minuti preko Šestića. Gosti se vraćaju pogotkom Dražena Čavara u 11', a novu prednost Zagrepčanima, s kojom se otišlo na odmor, donosi Tihomir Novak pet minuta poslije.

U deset minuta drugog poluvremena potpuni preokret rade gosti, a najzaslužniji za to bio je Čavar, koji se istaknuo s još dva pogotka. Nakon izjednačenja Mijatovića u 23', matira Stojkića, u 26. i 33. minuti i tako praktički rješava pitanje pobjednika. Gol nade, koji se kasnije pokazao kao utješno smanjenje rezultata djelo je Nacionalova Ugarkovića u 36. minuti.

Splitski Mejaši izbacili su još jednog zagrebačkog prvoligaša. Na uzvratu u Domu sportova slavili su još uvjerljivije nego na domaćem parketu, protutnjali su Zagrebom sa 6:1 pobjedom. U petoj minuti Žarković donosi vodstvo gostima. U 16' Penava izjednačuje rezultat i drži Uspinjaču u igri, no samo jednu minutu. Naime, nedugo poslije Ježidić vraća vodstvo Dalmatincima.

Početkom drugog dijela gosti "bježe" na dva pogotka prednosti, a još jedan blitzkrieg uslijedio je u 33. i 34. minuti, kada Vujević i Dlaka rezervnom vrataru Modrušanu trpaju lopte u mrežu. Za konačnih 1:6 dvije minute prije posljednjeg sudačkog zvižduka zaslužan je bio Luketin.

Na Murteru su Kijevljani došli potvrditi pobjedu iz prvog dvoboja, kada je bilo 6:3 za njihovu ekipu. Otočani su nešto bolju igru prikazali u prvom dijelu, kada su samo jednom kapitulirali, no u drugom se poluvremenu njihova igra potpuno raspala, što su Kijevljani lako iskoristili i zabili još tri pogotka za 0:4 i siguran prolazak u polufinale.

U Osnovnoj školi Novi Marof sastali su se istoimeni domaćin i momčad Brodosplit Inženjeringa. I drugi klub sa splitskog područja prošao je među najbolja četiri pobjedom od 5:1. U prvom dijelu gosti su dva puta proslavljali pogotke, a u drugom još triput, uz jedan počasni pogodak Zagoraca.

Ždrijeb je u polufinalu spojio Kijevo iz Knina i Mejaše, te Brodosplit Inženjering i Vrgorac, a prve utakmice na rasporedu su 20. svibnja.

1. HMNL, doigravanje za prvaka, 2. utakmice četvrtfinala (u zagradama su rezultati prvih utakmica):
Murter - Kijevo Knin 0:4 (3:6)
Uspinjača - Mejaši 1:6 (4:7)
Novi Marof - Brodosplit Inženjering 1:5 (3:6)
Nacional - Vrgorac 3:4 (2:4)