Vodeni sportovi

Buri prva runda

Maja Giljanović • ponedjeljak, 09.05.2011.

Vaterpolistice Bura osvojile su prvu rundu finala doigravanja I vaterpolske lige za žene. Primorje je nakon prve četvrtine vodilo, ali nije izdržalo i nakon što su Splićanke vodstvo prvi put preuzele koncem treće četvrtine više se nisu osvrtale.

BURA - PRIMORJE 8:5 (1:2, 3:2, 2:1, 2:0)

Split, prva utakmica finala
Gledatelja: 100
Suci: Nenad Periš i Dragan Štampalija

BURA: Barišić, Vuković 3, Matić, Šupraha 4, Marović, Mazić, Brnas, Civitico, Krstičević 1, Butić, Barbarić, Jovanović, Tanasković, Čaić. Trener: Nikša Savin

Vezane vijesti

PRIMORJE: Katović, Majlat, Premuš 2, Kalauz, Veža, Zekan, Anđelić, Valković, Skračić, Miljković 2, Knežević 1. Trener: Mauro Mervcich

Vaterpolistice Bure pobijedile su u prvom finalnom dvoboju doigravanja I vaterpolo lige za žene. Splićanke su lošije otvorile susret i nakon prve četvrtine gubile 1:2, ali do kraja su pronašle put ka prvom bodu.

Do odlaska na predah rezultat su vratile na početak (4:4), a nakon što su koncem treće četvrtine prvi put preuzele vodstvo (6:5) više se nisu osvrtale. U četvrtoj četvrtini zid ispred Irene Barišić više nijednom nije probijen, a u pobjedi od 8:5 najveći doprinos dale su Josipa Šupraha (4) i Jelena Vuković (3) koje su iza leđa Anite Katović poslale ukupno sedam lopti.

JUG - MLADOST 12:6 (4:0, 3:2, 1:2, 4:2)

Dubrovnik, prva utakmica za treće mjesto
Suci: Mladen Rak i Nikola Curić

JUG: Tošić, Čučić, Šahurić 2, Vujnović, Masle, Glunčić, Iveta, Bilić, Drobac 1, Topić 1, Nadilo 4, Tvrdić 4, Pulić. Trener: Siniša Zonić

MLADOST: Anđelić, Bračun. Županović 3, Jakopanec, Mohač, Alagić 1, Nola, Novosel, Filipović Grčić, Šimunić, Fabris 2, Đurek. Trener: Slobodan Trifunović

U prvoj utakmici doigravanja za treće mjesto vaterpolistice Juga od prve su do posljednje minute vodile protiv Mladosti i nakon 7:2 na poluvremenu na koncu zabile dvostruko više od Zagrepčanki (12:6).

Uzvrati u Rijeci i Zagrebu igraju se 14. svibnja.