Milan bez dvostruke krune

Ivana Spahija • utorak, 10.05.2011.

Nogometaši Milana ove sezone ipak neće dočekati san o osvajanju dvostruke talijanske krune, u uzvratnoj utakmici polufinala talijanskog Kupa doživjeli su poraz od Palerma i oprostili se od utrke za drugim trofejem sezone. Sicilijanci su hrabrom predstavom pred domaćim navijačima srušili novopečenog prvaka Italije i zasluženo došli do finala...

Nakon euforije na rimskom Olimpicu i matematičke potvrde osvajanja naslova prvaka Italije, nogometaši Milana ipak nisu dočekali završni korak prema drugoj kruni sezone. Palermo je na domaćem terenu rezultatom 2:1 svladao Rossonere i s ukupnim rezultatom 4:3 plasirao se u finale Kupa nakon čak 32 godine suše. Sicilijance u finalu očekuje ogled s boljim iz dvoboja Rome i Intera.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali uz nekoliko dobrih prilika s obje strane. Milan je do vodstva mogao doći već u trećoj minuti susreta, Robinho se našao sam ispred domaćeg vratara Sirigua i umjesto u mrežu, loptu je traljavo poslao iznad gola. Pet minuta kasnije ponovno su zaprijetili Rossoneri, odlično je gađao Flamini, ali je na mjestu bio Sirigu.

Niti Palermo nije ostao bez prilike, Hernandez je u 15. minuti pobjegao gostujućim braničima, ali je neprecizno gađao pokraj gola. Pet minuta kasnije ponovno je zaprijetio Milan, Pirlo je iz slobodnog udarca potražio vrata domaćina, ali je u dva navrata odlično reagirao Sirigu. Palermo je do pogotka mogao doći u 25. minuti susreta, ali je solidan pokušaj Iličića uspješno ukrotio Abbiati.

Početkom drugog dijela gosti su pritisnuli obranu Palerma, Pato je u 50. minuti mogao donijeti vodstvo Milanu, ali je loptu poslao pokraj vratnice. Još nekoliko poluprilika propustili su Seedorf i Robinho, a to je Milanu došlo na naplatu u 63. minuti susreta. Nakon izvedenog udarca iz kuta, Migliaccio je glavom pronašao put do mreže Abbiatija i Palermu donio vodstvo od 1:0.

Samo dvije minute kasnije domaćini su mogli doći i do drugog pogotka, Migliaccio je s lakoćom prošao kroz crveno-crnu obranu, ali je lošim završnim udarcem loptu poslao pokraj gola. U 72. minuti dosuđen je jedanaesterac za Palermo zbog prekršaja Van Bommela nad Iličićem, koji se našao sam ispred Abbiatija. Nizozemac je zaradio i crveni karton, a preciznim udarcem s bijele točke Bovo je Sicilijancima donio vodstvo od 2:0.

No, minutu kasnije Bovo je napravio veliku glupost i nepotrebnim prekršajem nad Patom zaradio je crveni karton i preuranjeni put prema svlačionici. Milan je do pogotka mogao doći u 81. minuti, ali je Ibrahimović u dva navrata pogodio vratnicu gola Palerma. Ibrahimović je u trećoj minuti sudačke nadoknade ipak uspio pronaći put do mreže Sirigua i smanjiti vodstvo Palerma na 2:1, ali je za drugi pogodak ipak bilo prekasno i Palermo je vrijednom pobjedom od 2:1 zaslužio put u finale Kupa.

• soecc11.05.2011. u 22:47
    E dečki, dečki... nije lako ni dvostruku krunu osvojit, a kamoli trostruku!!
    soecc
  • Obrisan korisnik11.05.2011. u 09:29
    opet juruncina ima izljeve pameti...
  • Obrisan korisnik11.05.2011. u 09:14
    prica veceg dijela prvenstva, stvaraju ogroman broj izglednih prilika a ocajnom realizacijom. steta
  • Obrisan korisnik11.05.2011. u 00:47
    Malo vratnica, malo nesreća, malo očajna realizacija. Šteta, no nema veze.
  • Obrisan korisnik11.05.2011. u 00:28
    ma šta sve...dogodine će se inter vratit na pobjedničke staze,roma će se gadno pojačat kao i juve pa će milan opet ostat praznih ruku.