Efes slavio, Vujčić bez poena

Tea Lokas • petak, 13.05.2011.

Efes Pilsen pridružio se Galatasarayu i Fenerbahčeu s dvije pobjede u četvrtfinalnoj seriji utakmica turske BEKO lige. Istanbul je bio svjedokom ne tako uvjerljive partije protiv Pinar Karsiyake...

Momčad Efes Pilsena povisila je omjer pobjeda na 2-0 protiv Karsiyake, što znači da joj nedostaje još jedna pobjeda za osiguravanje polufinala.

U današnjoj utakmici nisu razbili protivnike kao u prvom susretu kad je bilo 90:72, no uspjeli su se izvući kad je bilo najteže i kada je ekipa Pinara opako zaprijetila.

Na početku zadnje dionice susreta rezultat je iznosio 63:50, ali Karsiyaka se u posljednjim minutama primaknula na -3 (72:69), što je bio znak za uzbunu u redovima Efesa. Srećom po njih, Rakočević je ubacio s linije slobodnih bacanja i odveo ih do drugog slavlja u četvrtfinalu.

Naš Nikola Vujčić nije se upisao u strijelce, ali zabilježio je jedan skok i tri asistencije. Najbolji je bio Efesov Kerem Gönlum koji je ubacio 23 poena za 31 minutu na terenu.