Vodeni sportovi

Varga vratio Riječane u igru

Tea Lokas • subota, 14.05.2011.

Jug i Primorje nastavljaju se iskupljivati svojim navijačima za razočaranje u Euroligi i Jadranskoj ligi. Na Kantridi su odigrali utakmicu od koje je u posljednjih par minuta napravljen spektakl, no samo je jedna ekipa izišla kao pobjednik. Primorje je slavilo s 11:10.

Primorje EB - Jug CO 11:10 (2:2, 2:3, 2:3, 5:2)

Rijeka, Bazen na Kantridi
Prvenstvo Hrvatske,
Finale, druga utakmica

Primorje EB: Car 4, Glavan, Paškvalin 2, Krapić, De. Varga, Franković, Tiškivski, Jelača 2, Da. Varga 2, Barač 1, Beltrame, Garcia 2, Brala, Krizman 1. Trener: Zoran Roje.

Jug CO: Nižić 8, Vranješ, Sutić 3, S. Sukno 5, Joković, Seman, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović, Vićan, Šutalo. Trener: Elvis Fatović

Igrač više: Primorje 5/8, Jug 6/11
Peterci: Primorje 0, Jug 1/1
Suci: Caputti i Pinato (Italija)

Odigrana je ravnopravna prva četvrtina u Rijeci koja je završila rezultatom 2:2, a na koncu druge Dubrovčani imaju minimalnu prednost od 5:4. Dvije minute prije kraja poluvremena Deneš Varga i Nikša Drobac zarađuju isključenja s pravom zamjene.

Na odmor su igrači Primorja otišli s dva pogotka na kontu Xavija Garcije te po jednim Daniela Varge i Jelače. Za Jug je dva puta precizan bio Sandro Sukno, a po jednom Sutić, Bušlje i Dobud.

Jugova konstantna minimalna prednost nastavlja se i u trećoj četvrtini, iako je Paškvalin zabio za izjednačenje od 5:5. Nakon tog pogotka Sutić je ubacio iza vratara Primorja na asistenciju Sandra Sukna za 6:5, a Krizman u sljedećem napadu vratio stvari na početak (6:6).

Sukno sa svoja dva uzastopna pogotka (prvi s velike udaljenosti, drugi iz peterca) dovodi Dubrovčane na +2 (8:6), što gostujućoj momčadi naizgled osigurava mirnu završnicu.

Na početku posljednje četvrtine najbolji pojedinac u susretu (Sukno) upisuje svoj peti pogodak i deveti za Jug. Velika prednost Juga umanjena je pogotkom Daniela Varge za Primorje (7:9), a nakon nekoliko promašaja na obje strane Barač preuzima stvari u svoje ruke i zabija za 8:9.

Krapić se u pravom trenutku upisuje u strijelce ovog susreta, uguravši loptu u gol Nižića nakon njezinog plesa po liniji i neuspjelih pokušaja Sukna da je izbaci. Jelača na asist Baraća stavlja točku na i izvrsnom nizu Primorja koje se u posljednjih osam minuta iz zaostatka od -3 uspjelo vratiti i povesti rezultatom 10:9.

Nevjerojatan i šokantan završetak priredile su ove dvije momčadi, prvenstveno domaćini. Sutić je hrabro potegnuo za 10:10, a prava drama odvila se u samo tri sekunde, one posljednje tri. Dugo su se igrači Primorja pripremali za zadnju akciju, a ona je okončana na najbolji mogući način po Riječane. Varga je potegnuo sa sredine bazena ravno u ruke Paškvalina koji je proslijedio u gol loptu koju je Nižić mogao samo ispratiti pogledom.

Ovom pobjedom Primorje je izjednačilo na 1-1 u finalu doigravanju za hrvatskog prvaka, a sljedeća utakmica odigrat će se u srijedu u Gružu.