1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 14.05.2011, 20:10 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1500
Suci: Damir Batinić (Osijek), Željko Grgec (Bistra), Vlatko Lončar (Osijek)

Vedran Babić • subota, 14.05.2011.

Derbi utakmica pretposljednjeg kola Prve HNL nije iznjedrila pobjednika. Zagreb i Hajduk podijelili su bodove u utakmici s četiri pogotka, od kojih su dva djelo budućeg najboljeg strijelca lige Ivana Krstanovića...

Krunoslav Rendulić
53'
9
Franco Chiavarini
53'
13
Marin Oršulić
72'
Luka Pavlović
21
(do 53')
90
(do 73')

Ante Miše

Utakmicu su bolje otvorili gosti iz Splita koji su poveli u 12. minuti pogotkom Marija Brkljače nakon što su ranije prijetili Duje Čop i Marin Tomasov. Bivši Zagrebaš efektno je pogodio glavom nakon kornera. Tada su se polako počeli buditi i domaći nogometaši, a na izjednačenje nisu morali dugo čekati. Već u 20. minuti Ivan Krstanović iskoristio je proigravanje Damira Šovšića i s lakoćom matirao Božidara Radoševića.

Nastavak prvog poluvremena nije donio previše uzbuđenja premda su i jedni i drugi imali pokoju polupriliku. Tako se na odmor otišlo s rezultatom 1:1, no već u drugoj minuti nastavka Hajduk ostaje s igračem manje nakon što je Goran Jozinović nepromišljeno zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Nije prošlo ni 60 sekundi od tog događaja, a "Bili" su ponovno prešli u vodstvo. Činilo se da je Ante Vukušić izgubio dobru situaciju u domaćem šesnaestercu, a onda je povratnom loptom pronašao nadolazećeg Čopa, koji je ljevicom pogodio mrežu Bašića.

Zagrebov trener Luka Pavlović pokušao je uvođenjem Franca Chiavarinija i Krunoslava Rendulića trgnuti svoju momčad, no Splićani su se dobro branili i s lakoćom rješavali sve svoje zadatke. Pjesnici su bili bezidejni i njihova je sreća što je u 77. minuti Jurica Buljat srušio Krstanovića u svom kaznenom prostoru i tako mu omogućio da novim pogotkom, svojim 18. u ligi, izjednači na 2:2.

Pet minuta kasnije Zagreb je mogao i do sva tri boda da je Neven Marković realizirao situaciju jedan na jedan s Radoševićem. Ovako, Hajdukov vratar sjajnom je obranom sačuvao svoju mrežu.

U samoj završnici Hajduk je uputio jedan udarac prema Bašiću (Tomasov), a na drugoj strani Chiavarini je iz slobodnog udarca pogodio gornji dio grede, a Radošević obranio udarac glavom Matea Pavlovića.

Zagreb će, tako, u posljednjem kolu protiv Dragovoljca u Sigetu tražiti prvoligaški status i za iduću sezonu, a Hajduk će kod kuće protiv Lokomotive pokušati potvrditi drugo mjesto na ljestvici.