Brodosplit nakon drame, Kijevu prednost

Mario Glasnović • petak, 20.05.2011.

U sjajnom ozračju i pred punim dvoranama odigrane su prve polufinalne utakmice doigravanja 1.HMNL-a. U obje utakmice slavili su domaćini, Brodosplit Inženjering u uzbudljivoj golijadi na Gripama pobijedio je Vrgorac 5:4, a Kijevo Knin je također s pet golova ispratio goste iz Splita, bilo je 5:2.

Pred više od 1000 gledatelja u Kninu snage su odmjerile momčadi Kijeva i Mejaša. Domaćini su u prvoj polufinalnoj utakmici bili uspješniji i slavili su rezultatom 5:2. Domaći su prvi poveli u devetoj minuti kada je pogodio Babić. Samo četiri minute kasnije Kijevo je udvostručilo vodstvo, na 2:0 povisio je Banić.

Napori gostiju isplatili su se dvije minute prije kraja. Pogodak za Mejaše postigao je Jelić. S vodstvom od 2:1 otišlo se na odmor. U prvih deset minuta nastavka nije bilo promjene rezultata. Svojim drugim pogotkom Banić je u 33. minuti povećao vodstvo Kijeva na 3:1.

Gosti se nisu ni stigli oporaviti od toga pogotka, a već za dvije minute Kijevo je postiglo i četvrti pogodak, za 4:1 pogodio je Bogdanović.U posljednje dvije minute vidjeli smo dva pogotka, naprije je za splitsku momčad strijelac bio Jakić u 38. minuti, a u posljednjim trenucima susreta Palavra je postavio konačnih 5:2

U drugome polufinalnom paru susreli su se Brodosplit Inženjering i Vrgorac. Mala dvorana na Gripama bila je jako dobro posjećena, oko 800 gledatelja i zaljubljenika u mali nogomet došlo je pogledati ovaj polufinalni susret.

Domaćini su odlično krenuli u susret. Marinović je najprije snažnim udarcem s desetak metara svladao gostujućeg vratara i donio prednost Brodosplitu. Domaći nogometaš svojim je drugim pogotkom udvostručio prednost Brodosplita, ovaj put je Marinović pogodio iz najstrože kazne.

Gosti su dobru igru okrunili još jednim pogotkom, nakon dobre akcije Laurin udarac zaustavila je greda, u pravo vrijeme i na pravome mjestu našao se Bajrušević koji glavom povećava na 3:0.

Gosti su se nakon toga trgnuli i s dva pogotka smanjili prednost domaćina. Nakon lijepe akcije s lijeve strane je na 3:1 smanjio Radan, a Vrgorac je svoj drugi pogodak također postigao preko lijeve strane, ovaj put je bio precizan Kraljević. Do kraja poluvremena domaći navijači su se još jednom razveselili, Laura je snažnim udarcem postavio 4:2 što je bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaći malonogometaši. Vrlo dobro su kombinirali Osibov i Radan, a Osibov je atraktivnim udarcem povećao na visokih 5:2. Do kraja utakmice gledali smo odličnu predstavu futsala. Gosti su s dva pogotka, strijelci su bili Pervan i Bebić, osigurali dramatičnu završnicu gdje je moglo biti još nekoliko golova na obje strane. No, Brodosplit je ipak uspio slaviti, a konačan rezultat bio je 5:4.

Uzvratne utakmice polufinala na rasporedu su za sedam dana, a sustav natjecanja je takav da se igra na dvije pobjede.