1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 21.05.2011, 19:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 500
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Siniša Sabljak (Požega), Domagoj Gradištanac (Osijek)

Nikola Vlahović • subota, 21.05.2011.

Karlovac je zadnje kolo ovog prvenstva odigrao pred svojim gledateljima, a na stadionu pokraj Korane gostovao je Šibenik. Nakon 90 minuta igre nije bilo pobjednika te su se i jedni i drugi morali zadovoljiti bodom...

Mihael Sopčić
66'

Ivan Zgrablić
74'

Kristijan Glavaš
90'+2'
Dražen Jelić
74'
13
Boris Pešić
84'
21
Ivan Božić.
89'
Vjekoslav Lokica

Karlovac je zadnje kolo domaćeg prvenstva dočekao sasvim mirno jer je osigurao ostanak u elitnom razredu hrvatskog nogometa. Međutim, gosti iz Šibenika došli su puni motiva na stadion pokraj Korane jer nisu bili sigurni hoće li ostati u prvom razredu našeg nogometa.

Gosti su prvi udarac u okvir gola uputili već u sedmoj minuti. Po zemlji je tukao Spahija, ali je vratar Karlovca obranio njegov udarac. Odmah su odgovorili domaćini. Nakon ubačaja Kovačevića glavom je tukao Jerneić, ali lopta je otišla preko gola. Prvih dvadesetak minuta prošlo je u izjednačenom ritmu. Karlovac je imao više loptu u svojim nogama, dok su se gosti orijentirali na kontranapade. U 28. minuti Husmani je prihvatio jednu odbijenu loptu te je oštro tukao, međutim, lopta je otišla preko gola.

Karlovac je zamalo došao do prednosti u 32. minuti. Naime, Štefančić je pucao sa dvadesetak metara, a u šut mu se bacio Kartelo od kojeg se lopta odbila i zamalo prevarila Blaževića, koji se dobro ispružio da loptu izbaci u korner. Pet minuta nakon toga Šibenik je došao do vodstva. Medvid je ubacio loptu s desne strane, a u kaznenom prostoru domaćih dobro se snalazi Brečević koji glavom šalje loptu iza Lovrića.

Pred kraj prvog poluvremena Karlovac je poravnao rezultat. Nakon pogreške Spahije Paracki je uzeo jednu loptu, proslijedio je Batarelu koji proigrava Husića, a veznjak Karlovca lagano matira Blaževića. U drugo poluvrijeme bolje kreću gosti, a u 57. minuti odličnu priliku propušta Krišto, odnosno, njegov udarac s vrha kaznenog prostora odlazi par centimetara iznad gola Karlovca.

U 66. minuti u igru je ušao Mihael Sopčić umjesto Parackog i u svom prvom kontaktu s loptom zamalo je postigao gol. Naime, nakon asistencije Jerneića dobro je glavom pucao Sopčić, međutim, lopta je prohujala iznad gola. To je bilo najuzbudljivije što su gledatelji vidjeli na Čavlekovom stadionu u drugih 45 minuta.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, a s ovim bodom mogu biti zadovoljni i jedni i drugi. Karlovac jer je ostao neporažen, a Šibenik jer će se i iduće sezone natjecati s prvoligašima.

• Obrisan korisnik22.05.2011. u 15:03
    pravom ljubitelju nogometa ne smeta vrijeme!!!a i prvo poluvrime nije bilo loše vrime..
  • Obrisan korisnik22.05.2011. u 01:20