Schalke petardom osvojio kup

Mario Glasnović • subota, 21.05.2011.

Schalke je na vrlo dominantan način osvojio njemački kup, peti u klupskoj povijesti. Polufinalisti Lige prvaka, nakon loših izdanja u njemačkoj ligi, sjajnom predstavom u finalu su svladali "hrvatski" Duisburg rezultatom 5:0.

Finale njemačkog kupa imalo je i hrvatski predznak. Trener Duisburga je Karlovčanin Milan Šašić, a u momčadi igra i naš veznjak Ivica Banović. Za Duisburg igra i nekoliko igrača iz BiH kao što su Ivica Grlić i Branimir Bajić, a kapetan momčadi je srpski napadač Srđan Baljak.

Nakon početnog ispitivanja snaga poveo je Schalke. U 18. minuti mladi Julian Draxler prevario je dva igrača Duisburga i sjajnim udarcem pogodio mrežu vratara Yelldella. Duisburg se nije oporavio od prvog pogotka, a uslijedio je još jedan šok. Jefferson Farfan sjajno je uposlio Huntelaara koji udvostručuje vodstvo Schalkea u 22. minuti utakmice.

Nakon dva postignuta pogotka tempo utakmice je malo pao, no Schalke je i u tome periodu dominirao i imao je nekoliko prilika za postizanje pogotka. Tri minute prije kraja prvoga poluvremena Schalke je postigao svoj treći pogodak. Udarac iz kuta izveo je Peruanac Farfan, a u skoku je najviši njemački branič Benedikt Höwedes koji pogađa za 3:0.

U nastavku je Schalke postigao još dva gola. U 55. minuti španjolski veznjak Jose Manuel Jurado dobro je iskoristio asistenciju Huntelaara i povećava prednost Rudara na 4:0. Mijenjala su nakon toga oba trenera, hrvatski stručnjak Šašić je ubacio ofenzivnog veznjaka Filipa Trojana, a izbacio je braniča Reichea.

U 70. minuti Klas-Jan Huntelaar je iskoristio katastrofalnu grešku domaće obrane i svojim drugim pogotkom postavio je končan rezultat utakmice (5:0). Schalke je peti put u svojoj povijesti osvoji njemački kup, a samim time i plasman u Europsku ligu. Ivica Banović odigrao je svih 90 minuta u porazu svoje momčadi.