Futsal: Mejaši slavili u svojoj dvorani

Ante Dubravac • subota, 28.05.2011.

Drugu polufinalnu utakmicu doigravanja Hrvatske malonogometne lige odigrali su Mejaši i Kijevo. Mejaši su bili uspješniji i slavili rezultatom 4:2 čime su uzvratili Kijevu za poraz u prvoj utakmici.

Uvodnih deset minuta utakmice proteklo je u opreznoj igri s obje strane uz nekoliko prilika, ali bez većih opasnosti za golmane. Gosti dolaze u vodstvo u 14. minuti kada Babić odlično prolazi po lijevoj strani i zatim asistira Klarinu kojem nije bilo teško pogoditi prazan gol. Već u idućem napadu Mejaši dolaze do izjednačenja, a strijelac je Jakić.

Dvije minute prije kraja prvog dijela domaća obrana radi veliku pogrešku koju koristi Palavra i po drugi puta dovodi Kijevo u vodstvo. Ipak, do kraja poluvremena Ujević nakon kornera zabija za 2:2.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imaju Mejaši. U 25. minuti odlično izveden slobodan udarac, ali okvir gola spašava goste. Samo minutu kasnije istom mjerom uzvraća Kijevo, puca Palavra i pogađa vratnicu. Inicijativa domaće ekipe urodila je plodom u 37. minuti kada nakon udarca Perajice lopta pogađa Bogdanovića, mijenja smjer i završava u golu gostiju.

Odmah nakon primljenog gola trener Kijeva se odlučuje s parketa povući vratara i s igračem više u polju pokušati doći do izjednačenja. Tu situaciju koristi Simunić koji zabija za konačnih 4:2 i veliko slavlje Mejaša.

Ovom pobjedom Mejaša odluka o suparniku Brodosplitu u finalu je prolongirana za utorak kada se u Kninu igra odlučujuća treća utakmica.