Kijevo Knin visokom pobjedom u finale

Mario Glasnović • srijeda, 01.06.2011.

Nakon treće i odlučujuće utakmice saznali smo i drugog finalista 1.HMNL-a. Kijevo je pred domaćom publikom u Kninu s visokih 9:4 svladalo Mejaše i tako se pridružio Brodosplitu u finalu doigravanja.

Kijevo Knin plasirao se u finale doigravanja malonogometnog prvenstva Hrvatske. U Kninu su svladali Mejaše rezultatom 9:4 i tako s ukupnih 2:1 prošli u finale doigravanja gdje ih čeka Brodosplit Inženjering.

Iako rezultat pokazuje visoku pobjedu domaćina, utakmica i nije išla u jednome smjeru. Gosti su čak na poluvremenu vodili s 3:2, ali Kijevo je agresivnim pristupom i vrlo dobrom igrom u nastavku okrenuo rezultat i na kraju slomio Mejaše koji su morali čestitati pobjedniku.

Gosti su na početku utakmice iskoristili neopreznost domaćina i poveli su s 2:0. Najprije je Vujević donio vodstvo Mejašima pogotkom u petoj minuti. Tri minute kasnije Jezidžić uz malo sreće udvostručuje vodstvo svojoj momčadi.

Kijevo je smanjilo na 2:1 u 14. minuti nakon što je Banić precizno iskoristio kazneni udarac. U posljednje dvije minute prvoga poluvremena vidjeli smo isto toliko pogodaka. Najprije su Mejaši preko Simunića opet pobjegli na dva gola razlike, a u posljednjoj minuti Palavra smanjuje na 3:2. Nakon toga otišlo se na odmor.

U drugome poluvremenu kao da je druga momčad Kijeva izašla na teren. Domaći malonogometaši u "uraganskih" pet minuta potpuno su slomili gostujuću momčad s četiri pogotka. Pogotkom Babića i Klarina te s dva gola Jelovčića Kijevo je povelo sa 6:3 i tako preokrenulo utakmicu u svoju korist.

Do kraja utakmice gosti su išli na sve ili ništa, a igra s igračem-vratarom "obila im se o glavu" te su morali potpisati visok poraz. Kijevo je na koncu slavio s 9:4 i tako se plasirao u finale doigravanja gdje ih čeka "napaljeni" Brodosplit.

• Obrisan korisnik02.06.2011. u 13:24
    Tako igra novi prvak Hrvatske!!! Pozdrav Kninu iz Beca. Vidimo se za koji tjedan :-)
  • Bogomdani02.06.2011. u 01:12