Planinić i Lončar sa sirenom do majstorice

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 06.06.2011.

Himki i Uniks igrat će majstoricu kojom će odlučiti tko će se priključiti moskovskom CSKA-u u borbi za titulu prvaka Rusije. U četvrtoj utakmici Himki je sa zvukom sirene izjednačio na 2-2...

Moskovski CSKA ni danas nije saznao koga će imati za protivnika u finalnoj seriji za prvaka Rusije. Himki je pobijedio Uniks 70:69 i odveo seriju u petu utakmicu - majstoricu.

Junak pobjede Himkija je Thomas Kelati, koji je pobjednički koš ubacio praktično sa zvukom sirene. Zoran Planinić bio je najbolji strijelac Himkija sa 16 poena, 5 asistencija i 4 skoka za 33 minute, dok je Krešimir Lončar dodao 8 poena za 18 minuta. Marko Popović na terenu je proveo tek 16 minuta i postigao 3 poena uz 5 asistencija.