Brodosplit osigurao majstoricu

Ante Dubravac • petak, 10.06.2011.

U drugoj utakmici finalne serije doigravanja Prve hrvatske malonogometne lige u Splitu su se susreli Brodosplit Inženjering i Kijevo Knin. Uspješniji su bili domaćini rezultatom 8:3 i time odgodili odluku o novom prvaku za treću utakmicu.

Od samog početka utakmica je krenula otvoreno, bez puno kalkulacija. Već u trećoj minuti Brodosplit dolazi u vodstvo. Udarac Radana prolazi kroz noge gostujućem vrataru Knezu i odlazi u mrežu za 1:0. Međutim, samo dvije minute kasnije Kijevo dolazi do izjednačenja. Na povratnu loptu natrčava Jelovčić i s devet metara neobranjivo pogađa gornji lijevi kut nemoćnog domaćeg vratara.

Nastavlja se visok tempo utakmice. Iako je u tijeku tek sedma minuta Brodosplit ponovo ima prednost. Po lijevoj strani prolazi Suton i šalje odličnu loptu u sredinu na koju dolazi Laura i pogađa za 2:1. Nakon vodstva domaćina gosti imaju veliku priliku, ali udarac Banića zaustavlja vratnica. Već u idućem napadu stiže kazna za neiskorištenu priliku. Osibov puca, Knez brani, ali odbijena lopta pogađa Bogdanovića i odlazi u vlastitu mrežu za vodstvo Brodosplita 3:1.

U 15. minuti novi pogodak za Brodosplit. Grešku gostujuće obrane koristi Marinović, oslobađa se nekoliko igrača i mirno zabija za već velikih 4:1. Tri minute kasnije Bogdanović se iskupljuje za autogol i smanjuje na 4:2. Ipak do kraja odličnog prvog poluvremena Brodosplit zabija još dva gola, a dvostruki strijelac je Bajrušović. Prvo u 19. minuti povisuje na 5:2 nakon loše reakcije Kneza, a u posljednjoj minuti pogađa za 6:2.

Nakon vrlo efikasnog prvog dijela uvodne minute nastavka prolaze u ipak nešto mirnijoj igri bez velikih prilika. U 30. minuti Juras nakon solo prodora zabija za 7:2. Samo minutu kasnije Babić puca s šest metara, lopta dodiruje Lauru i vara domaćeg vratara Jukića za 7:3.

Čak sedam minuta prije kraja susreta gostujući trener se odlučuje za totalni rizik i umjesto vratara uvodi još jednog igrača. Do kraja utakmice vidjeli smo još jednu veliku priliku za Kijevo, ali i vratnicu Botića na drugoj strani. I kada su se odbrojavale zadnje sekunde, a igraći već krenuli sa pozdravljanjem Radan zabija za konačnih 8:3.

• Obrisan korisnik11.06.2011. u 11:34
    I meni je do neba žao šta nisan gleda. Realno, nakon ovakvih utakmica, tko god osvoji, jasno će biti da je i zaslužio. Šteta što dvije ekipe ne mogu biti prvaci :)
  • Bogomdani11.06.2011. u 10:52
    Nisam gledao, nisam stigao. Bit će zanimljivo, Kijevo igra doma, Brodosplitu se vratio Osibov... Kad je treća? Mislim kako je SPTV-u ovo daleko najgledanije.
    Bogomdani
  • Obrisan korisnik10.06.2011. u 22:58
    Ja bi tia da Brodosplit osvoji ;)) !!
  • Obrisan korisnik10.06.2011. u 22:11
    Slazen se, pun pogodan sportskte tv za ove prijenose. Utakmica dobra, u drugom poluvrimenu obe ekipe cekale kraj. Bit ce tisna majstorica.
  • jugoplastika10.06.2011. u 22:08
    bravo brodosplit! ovaj naš mali nogomet je stvarno otkriće. i još ga možete pogledat na televiziji