Mišo Gulić • petak, 10.06.2011.

Senijad Ibričić na dobrom je putu da osvoji srca navijača u hladnoj Moskvi, nakon što je zabio treći prvenstveni pogodak za svoj Lokomotiv u okviru 12. kola ruskog prvenstva.

Idol Torcide i dobitnik "Hajdučkog srca" za najborbenijeg igrača Hajduka, Senijad Ibričić, igrama je zadužio svakog poklonika "bile" boje, a izgleda kako je stare navike prenio i u daleku i hladnu Moskvu.

Ibričićev Lokomotiv je u okviru 12. kola ruskog prvenstva gostovao u Tomsku te na kraju izvukao remi. Domaći su imali sigurno vodstvo od 2:0 sve do 73. minute kada u igru ulazi Senijad Ibričić i nakon samo 60 sekundi pogađa mrežu domaćeg vratara, a upravo je njegov pogodak bio impuls gostima te su samo nekoliko minuta potom postigli i drugi zgoditak za konačnih 2:2.

Bivšem Hajdukovcu bio je to treći prvenstveni pogodak, a njegov Lokomotiv nalazi se na šestom mjestu prvenstvene ljestvice s osvojenih 19 bodova u 12 kola, a vodeći CSKA bježi im tek tri boda.

Podsjećamo, Ibričić je iz Hajduka otišao u zimskom prijelaznom roku za pet milijuna eura, a koliko je značio splitskom klubu vidjelo se u proljetnom dijelu kada "majstor s mora" bilježi jednu od najlošijih polusezona u povijesti, a dodatan prilog toj tezi jest i činjenica kako je njegovim odlaskom najviše izgubio Ante Vukušić koji je za vrijeme Ibrinog stolovanja zabio 11, a nakon njega tek tri zgoditka.