Dobra partija Lončara nedovoljna Himkiju

Ante Zovko • ponedjeljak, 13.06.2011.

U drugoj utakmici finala ruskog prvenstva CSKA je na Himkijevu terenu izjednačio seriju, ali hrvatski dvojac i dalje ima prednost domaćeg terena.

Himki se nije uspio nadovezati na domaću pobjedu iz prve utakmice. CSKA je poravnao sa 65:57, ali sada slijede dvije utakmice na Himkijevu terenu gdje može pasti odluka o naslovu.

CSKA je vodio gotovo tijekom cijelog susreta. U trećoj četvrtini prednost je otišla iznad deset poena, ali je susret odlučen u završnici. Kod pet poena prednosti Himki je promašio dvije trice i zapečatio sudbinu.

Krešimir Lončar bio je drugi strijelac Himkija s 13 poena (četiri skoka, dvije asistencije), a Zoran Planinić za 26 minuta postigao je sedam poena uz po jedan skok i asistenciju.

Kod CSKA Trajan Landgon ubacio je 13, a Jamont Gordon 10. Monja je bio prvi strijelac Himkija i susreta s 14 poena.