Lučko izgubilo od Varaždina

Ivana Strahija • srijeda, 22.06.2011.

Svakakve su peripetije imali Šnajderi dok nisu došli do Lučkog, no jednom kad su stigli, domaći nogometaši nisu imali baš previše šanse da se odupru mnogo uigranijem protivniku.

Lučko – Varaždin 0:3

prijateljska pripremna utakmica
Lučko, stadion NK Lučko, gledatelja 300

Strijelci: Šafarić, Brlečić, F. Škvorc

Lučko: Kovačić - Burić, Rogač, Buden, Rendulić - Mehmedagić, Blagojević - Rak, Šarić, Fuček – Jeleč (igrali i: Kobetić, Hovorka, Palčić, Andre, Bošnjak, Petrak, Koštić, Novak, Hojski, Zulim, Posinković)

Varaždin: Mrmić - Tkalčić, D.Škvorc, Punčec, Kvesić - Šafarić, Brlečić - F.Škvorc, Glavina, Aganović - Vugrinec (igrali i: Radovanović, Conjar, Sušac, Antolić, Grgec, Gluhak, Glavica, Pajač)

I treći su pripremni susret Varaždinci apsolvirali bez poraza, a pobjeda od 3:0 protiv Lučkog, uz pogotke Šafarića, Brlečića i F. Škvorca, dovoljno govori o formi u kojoj su trenutno momci Samira Toplaka.

"U prvom nam je poluvremenu Lučko još nekako pariralo, no u drugom su pali i nisu više imali snage, iako su uveli dosta novih igrača, pa smo ih lako dobili. Mogli smo povesti i u prvom poluvremenu, veliku je šansu imao Vugrinec", kazao je varaždinski strateg.

Mogu i pješice

Zbilja neugodna i bespotrebna situacija dogodila se Varaždincima, koji su jedva dočekali da odu na pripreme. Otkad su u Ludbregu, očito je na njih zaboravila klupska služba, pa za put u Lučko nije naručen autobus. Blamaža je odagnana brzom reakcijom onih prisebnih članova Uprave, koji su organizirali pet automobila u kojima su Varaždinci otputovali do Lučkog.
Stigli su naravno izmoreni neugodnim putovanjem, a kako su kasnili, jedva su imali vremena za zagrijavanje. No, čini se da su Šnajderi mogli stići i pješice, glasila je kasnije šala, jer su ipak pobijedili.
Upravi ipak ogromni minus.

U Lučkom su, u 'krivom' dresu susreli i svog dojučerašnjeg kolegu Sašu Hojskog, koji traži novi klub. Za Lučko je odigrao jedno poluvrijeme, a Toplak je komentirao: "Baš mi je žao što je Hojski otišao, nedostajat će mi u sredini veznog reda."

Lučko svoj idući susret igra u subotu, u goste im stiže mađarski prvoligaš Kaposvar, dok su Varaždinci u subotu po prvi puta u pripremnom periodu domaćini i ugošćuju Karlovac. Obje utakmice igraju se od 18 sati.