Söderling okrenuo 0:2, Federer lakoćom

Josip Tolić • četvrtak, 23.06.2011.

U četvrtak je na terenima All England Cluba odigrano drugo kolo najprestižnijeg teniskog turnira na svijetu, Wimbledona. Najuzbudljiviji meč dana svakako je bio onaj između Söderlinga i Hewitta, u kojem je Šveđanin nakon 0:2 u setovima došao do pobjede. Đoković i Federer s lakoćom su svladali svoje protivnike, a Viktor Troicki "izletio je" nakon dvoboja s Tajvancem Luom.

Peti nositelj turnira u Wimbledonu, Šveđanin Robin Söderling bio je na rubu ispadanja u meču drugog kola na središnjem terenu s osvajačem izdanja iz 2002. Lleytonom Hewittom. Australac je osvojio prva dva seta rezultatom 7:6, 6:3, te imao 5:5 u trećem setu, no Söderling je od tog trenutka dominirao i preokrenuo ogled u svoju korist osvojivši treći set sa 7:5, te iduća dva sa 6:4.

"Morate krenuti ispočetka, uzeti jedan poen i gledati to kao novi susret. Tada će uvijek biti šanse za pobjedu", objasnio je tajnu preokreta Šveđanin. "Nisam htio otići s terena znajući da nisam dao 100 posto od sebe. Pobijedio ili izgubio, svejedno je." U trećem će ga kolu čekati pobjednik dvoboja između Andrejeva i Tomica, koji je prekinut zbog mraka pri rezultatu 2:1 u setovima za Rusa.

Vezane vijesti

Gledatelji u Londonu sličan su rasplet mogli vidjeti i u meču 24. nositelja Del Potra i Belgijca Oliviera Rochusa, koji je pri rezultatu 1:0 u setovima za Rochusa jučer prekinut. Na terenu broj dva danas je Argentinac osvojio tri seta u nizu i izborio treće kolo turnira u All England Clubu. "Osjećam se bolje nego jučer", logično je novinarima pobjednik potvrdio poslije susreta. "Igrao sam agresivno tijekom cijelog meča i iskoristio sam sve svoje prilike."

Drugi nositelj Novak Đoković brzinski je ispratio Južnoafrikanca Kevina Andersona s lakih 3:0 u setovima; bilo je 6:3, 6:4 i 6:2 za Srbina. Nakon ogleda bio je pomalo neskroman: "Možda sam prestrog prema sebi, ali mislim da svaki igrač traži savršenstvo u igri cijelo vrijeme, a ja sam zadovoljan sa svojim izvedbama u prva dva kola."

Protivnik u trećem kolu bit će mu Cipranin Marcos Baghdatis koji je nadjačao Talijana Andreasa Seppija rezultatom 6:4, 7:6 i 7:5. Najveće iznenađenje dana svakako je ispadanje Srbina, inače 13. nositelja Viktora Troickog protiv Tajvanca Yen-hsun Lua i to s "glatkih" 3:0 u setovima. 27-godišnjem Azijatu u trećem će se kolu suprotstaviti Francuz Llodra koji je pobijedio Brazilca Mella uz jedan izgubljen set.

Centralni teren zatvorio je Roger Federer rutiniranom izvedbom protiv Francuza Adriana Mannarina, 55. igrača svijeta. Brzopoteznih 6:2, 6:3, 6:2 trećem je nositelju bio samo ozbiljniji trening pred susret trećeg kola s Davidom Nalbandianom. "Atmosfera je bila fantastična. Neobično je, ali vrlo lijepo igrati 'u dvorani' prvi put. Deset sam godina igrao na središnjem terenu.", istaknuo je nekadašnji "broj jedan" situaciju da je zbog mraka igrao pod zatvorenim krovom.

Wimbledon, muški, 2. kolo (23.6.):
Federer (ŠVI, 3) - Mannarino (FRA) 6:2, 6:3, 6:2
Södeling (ŠVE, 5) - Hewitt (AUS) 6:7(5), 3:6, 7:5, 6:4, 6:4
Tsonga (FRA, 12) - Dimitrov (BUG) 6:7(4), 6:4, 6:4, 7:6(8)

• Obrisan korisnik24.06.2011. u 10:08
    Šteta za Lleytona, stvarno ga je gušt gledat, nema dovoljno snažne udarce da bi mogao "probit" ove najbolje s osnovne linije, ali je zato taktički savršen, a motivacija mu nikad nije bila problem. Čovjek je ove godine odigrao dva od deset najboljih meceva godine (Nalbandian na Australian Openu te... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.06.2011. u 00:25
    koja bolesnjava od meca soderling-hewitt. oni u petom setu bacaju takve bombetine po terenu da je to strasno. i onda kad pomislis da su realno klasu ispod prve trojice. dobar je wimbledon :)