Težak poraz Splita u Širokom

Vedran Babić • subota, 25.06.2011.

Prva pripremna utakmica uoči nove sezone nije završila očekivanim rezultatom po Splitovce. Na gostovanju u Širokom Brijegu kod istoimenog domaćina doživjeli su visoki poraz od 4:1 unatoč vodstvu...

Nakon početne minute šutnje za preminulog Tomislava Ivića, nekoć igrača i trenera splitskih "Crvenih", krenulo se s centra. U prvom poluvremenu bolji su bili gosti, no do konkretizacije njihove igre došlo je tek u 47. minuti kada je pomalo zaboravljeni Ante Žužul s nekih 20 metara zatresao mrežu domaćih.

Split, u čijem su se sastavu od prve minute našli prinova Ivan Baraban te mlade snage Ante Erceg i Ante Rebić, sigurno nije očekivao ono što je uslijedilo do kraja utakmice. Izmijenjena splitska momčad u odnosu na prvo poluvrijeme nije najbolje odgovorila na igru Širokog, koji je izjednačio u 59. minuti pogotkom Jure Ivankovića.

Samo četiri minute potom Hrvoje Mišić dovodi Široki u vodstvo. Isti igrač u 81. opet je strijelac, a u 85. Juan Manuel Varea postavlja konačnih 4:1. Lijepa je to bila uvertira četvrte momčadi BH Premier lige u dvoboj prvog pretkola Europske lige s ljubljanskom Olimpijom baš na Pecari 30. lipnja. Zanimljivo, s njom su se sastali i prošle godine u istoj fazi i tada su kroz dvije utakmice slavili 5:0.

Široki Brijeg: Baćak, Ćorić (od 74. Diogo), Renato, Džidić (od 77. Brekalo), Bertoša, Ivanković (od 68. Varea), A. Serdarušić (od 55. Marciano), Šilić (od 57. Mišić), Zakarić (od 78. Kvesić), Roskam (od 68. Pinjuh), Wagner. Trener: Mario Ćutuk

Split (prvo poluvrijeme): Vuković, Marčić, Križanac, Vidić, Budiša, Vitaić, Šimić, Baraban, Erceg, Rebić, Golubović.
Drugo poluvrijeme: Zagorac, Radnić, Milović, Budiša (od 64. Lojić), Dam. Rašić, Tabi (od 79. Tešija), Vitaić (od 64. Miljak), Bučan, Žužul, Obilinović (od 72. Jordan), Ćapin. Trener: Ivan Katalinić