Vodeni sportovi

Kadetski rekord Komlenića

Maja Giljanović • subota, 02.07.2011.

14-godišnji mladostaš Kristian Komlenić dvaput je u subotu poboljšao kadetski rekord Hrvatske na 50 metara leđno, u kvalifikacijama ga je spustio na 27,97, a u B finalu za još dvije stotinke sekunde. Kim Daniela Pavlin i Lovro Bilonić osigurali su Svjetsko prvenstvo u Šangaju i B norme za Olimpijske igre u Londonu.

Nakon seniorskog rekorda Hrvatske koji je štafeta 4x100 slobodno Zagrebačkog plivačkog kluba u sastavu Anja Trišić, Kim Daniela Pavlin, Andrijana Benčić i Doroteja Bednjanec postavila prvog dana u subotu se drugog dana natjecanja na 26. izdanju Zlatnog medvjeda i Otvorenog prvenstva Hrvatske dvaput do rekorda spustio Kristian Komlenić.

14-godišnji mladostaš u kvalifikacijama je utrke na 50 metara leđno zauzeo 10. mjesto i kadetski rekord spustio na 27,97, a u B finalu je bio još za dvije stotinke sekunde brži i postavio ga na 27,95.

Seniorski prvak Hrvatske na 50 leđno je jadranaš Ante Cvitković (26,46) koji je državni naslov iza pobjednika utrke Izraelca Nimroda Shapire Bar-Ora (1:59,99) osvojio i na 200 leđno (2:04,73) ispred hrvatskog rekordera i direktora reprezentacije Gordana Kožulja (2:05,05), a na 50 leđno slavila je i Sanja Jovanović i osvojila prvi naslov za svoj novi klub otkad je iz Juga prešla na bazen na Kantridi (28,99).

NORME

Kim Daniela Pavlin osobnim rekordom na 200 leđno (2:14,96) i Lovro Bilonić na 100 prsno (1:02,39) osvojili su naslov prvaka, izborili nastup na Svjetskom prvenstvu u Šangaju od 24. do 31. srpnja i ispunili B normu za Olimpijske igre u Londonu sljedeće godine.

Subotu su obilježili članovi Zagrebačkog plivačkog kluba: slavila je štafeta 4x100 mješovito u sastavu Ivana Bolanča, Lana Dragojević, Benčić i Trišić (4:19,86), Trišić je osvojila naslov prvakinje na 200 slobodno (2:04,10), Pavlin ispred hrvatske rekorderke Jovanović (2:20,82) na 200 leđno (2:14,96), Dragojević na 100 prsno (1:12,19), Benčić na 50 slobodno (26,82) i iza pobjednice utrke Slovenke Katje Hajdinjak (1:02,23) na 100 delfin (1:03,37), a prvak i na 50 slobodno (22,76) i ispred Dinka Jukića (53,57) na 100 delfin (53,08) postao je i Korčulanin iz ZPK-a Mario Todorović.

Dominik Straga na 200 slobodno (1:51,20) iza novog rekordera mitinga Bar-Ora (1:48,48) i štafeta 4x100 mješovito u sastavu Saša Gerbec, Matej Maras, Straga i Filip Žic (3:46,57) osigurala je još dva naslova za Primorje, a prvaci Hrvatske su i Lovro Bilonić (Mornar) na 100 prsno (1:02,39) i na 400 mješovito "grdelinka" Dora Kamenjarin (5:09,01) i iza pobjednika utrke Francuza Vincenta Lefola (4:35,45) Marijan Gorički iz Dubrave (4:37,14).

Kvalifikacijama u 9 i finalima u 17 sati u nedjelju Zlatni medvjed i Otvoreno prvenstvo Hrvatske završavaju utrkama na 50 prsno, 50 delfin, 400 slobodno, 100 leđno, 200 prsno, 200 delfin, 100 slobodno, 200 mješovito i 4x200 slobodno.