Ante Dubravac • subota, 16.07.2011.

Nogometaši Šahtara iz Donjecka u drugom su kolu domaćeg prvenstva pobijedili Metalurg s 2:0. Vodeći pogodak djelo je našeg reprezentativca Darija Srne.

Šahtar je bolje otvorio utakmicu i stvorio nekoliko prilika pred golom domaćina. U 23. minuti čak su i zabili pogodak koji je sudac poništio zbog, pokazalo se neopravdano, dosuđenog zaleđa.

Dvije minute kasnije velika prilika za goste, ali se igrač Šahtara u ključnom trenutku ne snalazi pa ostaje 0:0. Taj rezultat je bi na semaforu sve do druge minute sudačke nadoknade prvog poluvremena kada Srna odlično izvodi slobodan udarac s dvadesetak metara i zabija za vodstvo 1:0.

U nastavku susreta Šahtar je još pojačao pritisak i obrana Metalurga je bila na velikim iskušenjima kojima su odolijevali do 64. minute kada Willian prima loptu na rubu šesnaesterca, odlično se oslobađa jednog igrača i preciznim udarcem matira nemoćnog vratara.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako je Šahtar imao još nekoliko vrlo izglednih prilika. Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva cijelu je utakmicu proveo na klupi za pričuve.

• Zdren17.07.2011. u 09:56
    odličan slobodnjak. šteta kaj dudu ne igra
    Zdren
  • JeremijaX16.07.2011. u 23:39
    Koja akcija... dvojica se izmaknuše, srna od stativu u gol i trk eduardu da proslavi s njim iako je na klupi. Svaka čast!