Helsinki uvjerljiv, Stoke City samo remizirao

Borna Rupnik • nedjelja, 17.07.2011.

Nogometaši HJK Helsinkija bez problema su odradili novi domaći ispit, dok se Stoke City nije posebno proslavio u prijateljskom dvoboju...

S obzirom da hrvatski prvak Dinamo i finski prvak HJK Helsinki u uzvratne utakmice drugog pretkola Lige prvaka ulaze s prednošću od 3:0, vrlo je izgledan njihov međusobni ogled u sljedećem krugu natjecanja.

Finci su u punoj formi, a u 16. kolu svog prvenstva upisali su i 14. pobjedu. Na svom terenu pobijedili su VPS, također 3:0, a pogotke su postigli Pelvas, Zenelli i Parikka. Sve je bilo riješeno prije odlaska na odmor. Njihova najveća zvijezda, veteran Jari Litmanen, nije uopće ulazio u igru.

Hajdukov protivnik u trećem pretkolu Europske lige, engleski Stoke City, odigrao je pripremni dvoboj protiv petoligaša Newporta.

Rezultat je naposljetku glasio 1:1. Stoke City je gubio do 43. minute zahvaljujući Warrenu, a poraza ih je spasio Jones petnaest minuta prije kraja susreta.