Borna Rupnik • četvrtak, 21.07.2011.

Nogometaši dortmundske Borussije, aktualni prvaci Njemačke, pobjednici su Liga Total Cupa. U finalu su bili bolji od HSV-a, dok je Bayern nakon izvođenja jedanaesteraca uzeo treće mjesto...

Nakon što su u polufinalu pogotkom našeg Ivana Perišića preskočili domaći Mainz, igrači Jürgena Kloppa svladali su i HSV te tako osvojili Liga Total Cup. Na semaforu je nakon skraćenih 60 minuta igre pisalo 2:0.

Strijelci su za žuto-crne ovoga puta bili Felipe Santana, na vrlo dobar ubačaj Perišića, i Mohamed Zidan, i to u 50. i 51. minuti dvoboja.

Mario Vrančić

U dresu Borussije je od 31. minute zaigrao 22-godišnji veznjak hrvatskog podrijetla, Mario Vrančić, koji je već nastupao za mlađe selekcije njemačke nogometne reprezentacije (U17, U19 i U20). U siječnju ove godine stigao je iz Mainza i igrao za pričuvnu momčad iz Dortmunda.

Perišić je u finalu igrao od 31. minute, dok s druge strane terena nije bilo našeg napadača Mladena Petrića, koji još uvijek pokušava u potpunosti sanirati sve svoje zdravstvene poteškoće uoči početka nove prvenstvene sezone.

Utakmica za treće mjesto između Mainza i Bayerna odlučena je tek poslije udaraca s 11 metara. Susret je završio rezultatom 2:2, a poveo je Mainz pogotkom Noveskog u 11. minuti. Preokrenuli su Alaba i Petersen (s bijele točke) da bi izvođenje jedanaesteraca osigurao Ujah.

Posljednji, pobjedonosni jedanaesterac za Bayern izveo je naš Danijel Pranjić, koji je kao i Ivica Olić (s kapetanskom vrpcom na ruci) odigrao cijelu utakmicu u dresu bavarskog diva.

Za Mainz je od 39. minute igrao mladi reprezentativac Hrvatske Petar Slišković, koji je također bio precizan u raspucavanju s bijele točke, a ujedno je bio i nesebični dodavač Ujahu za njegov pogodak.

• Obrisan korisnik21.07.2011. u 01:22
    na semaforu nije moglo pisat 2 0 nakon 90 minuta kad se igra dva put po pola sata