Mlada Hrvatica prvakinja Europe

Sportnet • nedjelja, 24.07.2011.

Najbolja hrvatska juniorka Ana Konjuh postala je prvakinja Europe u kategoriji djevojčica do 14 godina na turniru održanom u češkom Plzenu.

Ana Konjuh je u finalu briljantnom igrom pobijedila Švicarku Belindu Bencic, petu tenisačicu s rang-liste Tennis Europe, sa 6:4, 3:6, 6:1. To je jedan od najznačajnijih uspjeha hrvatskog juniorskog tenisa, a za njega su, uz mladu hrvatsku igračicu, najzaslužniji trener Kristijan Schneider (Anin osobni trener) i izbornik ženske juniorske reprezentacije Petar Bubalo.

Također bi trebalo spomenuti uspjehe naših juniora na istom europskom prvenstvu do 14 godina u Plzenu. Karlo Lozić je ušao među 16 najboljih gdje je nakon vodstva 1-0 u setovima i 3:0 u drugom ipak izgubio meč od kasnijeg pobjednika turnira, Rumunja Borze.

Domagoj Bilješko i Karlo Lozić osvojili su treće mjesto u igri parova i tako potvrdili veliku kvalitetu (osvojili su i svjetsko dvoransko ove godine).