Lakić strijelac u ispadanju iz Kupa

Borna Rupnik • petak, 29.07.2011.

Nijemci su otvorili natjecanje u svom Kupu, a na teren je u petak navečer istrčao i Wolfsburg. Gostovao je kod RB Leipziga, a nije mu pomogao ni prvijenac Srđana Lakića...

Nogometaši njemačkog Wolfsburga, za koji su cijelu utakmicu odigrali hrvatski napadači Srđan Lakić i Mario Mandžukić, oprostili su se od natjecanja u Njemačkom kupu već u prvom kolu. Svladao ih je četvrtoligaš RB Leipzig.

Šok za ugledne goste u Leipzigu stigao je u liku Daniela Frahna, koji je Diega Benaglia matirao već u šestoj i 17. minuti.

Povratak Wolfsburga započeo je Lakić u 25. minuti, kada se u kaznenom prostoru Leipziga izborio za prostor i pogodio s desetak metara, a samo tri minute poslije na ubacivanje Marcela Schäfera za poravnanje pogađa Hasan Salihamidžić. Ipak, još prije poluvremena Frahn je upotpunio hat-trick za novo vodstvo.

U nastavku je Wolfsburg krenuo po poravnanje, pri čemu su Mandžukić i Lakić imali nekoliko prilika, ali nisu pronašli put do mreže te je momčad Felixa Magatha morala čestitati suparniku.

Borussia iz Mönchengladbacha svoj je posao obavila protiv Regensburga golovima Stranzla, Reusa i De Camarga, dok je Stuttgart slavio u gostima kod Wehena zahvaljujući preciznosti Bičakčića i Kuzmanovića.

Njemački kup, prvo kolo:
RB Leipzig - Wolfsburg 3:2
Regensburg - Borussia (M) 1:3
Wehen - Stuttgart 1:2
Essen - Union Berlin 6:5 (2:2, 11m)
Saarbrücken - Aue 1:3 (1:1, produžetak)
Osnabrück - München 1860 2:3 (2:2, produžetak)

• Obrisan korisnik30.07.2011. u 10:59
    Istina, bi će premija ostanak u lizi. A oni neka igraju prijateljske utakmice s 6.ligašima i dobivaju 15:0.
  • Obrisan korisnik30.07.2011. u 04:19
    kakva Europska liga ,ako ostanu u ligi bit ce im uspjeh
  • Obrisan korisnik30.07.2011. u 01:38
    Lakić je fantastičan igrač,a malo ih je nažalost u Wolfsburgu i zato oni ne mogu napraviti nešto veliko...imaju Magatha na klupi,koji uvijek može nešto iskemijati,ali realno mislim da se oni ne mogu u ovom trenutku boriti za Ligu prvaka,maksimum Europska liga...ali nadam se da će ih naši podići... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.07.2011. u 01:15
    nista od Wolfsburga i ove godine...svaka cast Lakiću
  • Obrisan korisnik30.07.2011. u 01:10
    čuo sam da je neki dan pogodio gredu na treningu,to će mu sigurno samo dodatno učvrstit mjesto ispred lakića u reprezentaciji