1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 29.07.2011, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb, gledatelja: 1500
Suci: Alen Gerek (Zabok), Saša Fegeš (Nedelišće), Mladen Lončar (Virovitica)

Trica u mreži Karlovca

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • petak, 29.07.2011.

Nogometaši Zagreba upisali su uvjerljivu pobjedu u svojoj domaćoj premijeri. S 3:0 iz Kranjčevićeve je ispraćen Karlovac, no niti gosti nisu bili bez svojih prilika. Posebno opasno bijeli su živjeli pri minimalnom vodstvu, no na Frljužecov pogodak iz prvog dijela u završnici su se nadovezali Celiščak i Štrok...

Sven Dedić
60'
8
Igor Jugović
66'
24
Hrvoje Cindrić
87'
Edin Husić
46'
13
Stjepan Kokot
46'
16
Andrea Ottochian
66'
Srećko Lušić

Za zagrebaše uspješno prvo poluvrijeme susreta s Karlovcem započelo je izraženijim prilikama gostujuće momčadi. Prvu priliku gosti propuštaju u šestoj minuti preko Novinića koji lijepo proigran s lijeve strane ulazi u kazneni prostor, no akciju pred udarac zaustavlja Šovšić. Pet minuta kasnije opasnost po Zagrebova vrata ponovno dolazi s te lijeve strane. Akciju Ivičića i Novakovića ovoga puta zaustavlja zaleđe.

Bijeli su pred vrata Lovrića brzo kretali u 14. i 23. minuti, ali prvo Abdurahimi ne pronalazi pravo rješenje, a potom loše dodaje pred liniju 16 metara. Gosti ponovno prijete u 28. minuti, kada počinje period ispunjen prilikama. Ovoga puta s desne ubacuje Novaković, no Ivančić puca iznad domaćeg vratara i njegova gola. Samo minutu kasnije Špišić puca iskosa, lopta ide bliže vratima nego prilikom pokušaja njegova prethodnika, ali mreža Zagreba i dalje miruje.

Ipak, u istoj, 29. minuti zatresla se mreža Karlovčana. Abdurahimi je prošao po svojoj desnoj strani, dodao za Frljužeca koji iz teške situacije, već uz samu gol liniju, loptu šalje iza Lovrićevih leđa. U prilici da tuče po vratima gostiju, u 36. minuti, našao se drugi bijeli napadač. Lovro Medić s loptom ulazi u kazneni prostor, ali i u gužvu i obrana Karlovca ima vremena počistiti. Pet minuta prije odlaska na odmor lijepu akciju Štroka i Frljužeca ponovno propušta realizirati Medić. Ovoga puta iz same blizine ne uspijeva pogoditi za 2:0.

I sama završnica pripala je Pjesnicima i njihovim prilikama. U 43. Štiglec krasno prolazi pored svog čuvara, potom točno ubacuje za Frljužeca na suprotnu vratnicu, a on iz blizine pogađa okvir gola. Prvih 45. minuta udarcem je zaključio Šovšić. Zagrebova desetka pucala je s distance, ali preko vrata.

U nastavak su prilikom prvi krenuli Karlovčani, udarac Stambolije u 49. minuti odlazi pored okvira gola. U akciji na drugoj strani strijelac prvog pogotka za bijele, Nikola Frljužec, lako prolazi pored svojih čuvara, ali na povratnoj lopti nema nikog od njegovih suigrača. Gužva je pred Lovrićem i nekoliko minuta kasnije, no prvo Oršulić, a zatim i Frljužec ne uspijevaju povećati vodstvo.

Period između 56. i 72. minute pripao je momčadi Srećka Lušića, prvo Husić iz prekida puca preko gola, tri minute kasnije lopta koju šalje s 20-tak metara dira gredu, a u idućoj akciji Kokot propušta najbolju gostujuću priliku dotadašnjeg dijela dvoboja. Propust bijele obrane iskoristio je za dolazak u izglednu poziciju, no nju nije uspio iskoristiti za više od udarca koji je prošao malo iznad grede.

Ulaskom Husića Karlovac je postao znatno opasniji po Vidakovića. Zagrebov vratar u 71. minuti paradom brani svoja vrata nakon njegova slobodnog udarca sa same linije 16 metara, a više sreće Husić nema niti nakon kornera kada je bijelo vodstvo još jednom bilo u opasnosti. I opet u jeku gostujućih napada Pjesnici stižu do pogotka. Ovoga puta raspoloženi Frljužec asistira Celiščaku koji ne propušta mirno poentirati.

Do kraja susreta u strijelce se upisao i povratnik Hrvoje Štrok. S desne strane asistirao je Sven Dedić, a kapetan Pjesnika loptu je poslao ispod Lovrića za uvjerljivo vodstvo i osiguranje pobjede. Karlovčani su prije trećeg pogotka zaprijetili preko Ivičića, a nakon njega Vidakovića je pokušao iznenaditi i Novinić, ali još jednom bezuspješno.

U utakmici bogatoj prilikama zagrebaši su tako stigli do visoko pobjede za prvo slavlje u novoj sezoni, dok gosti mogu žaliti za uvodnim propuštenim prilikama kao i onima prilikom 1:0.

• rexus30.07.2011. u 11:58
    I meni je to čudno, pošto u zapisniku stoji 1000 gledatelja.Zapravo, stoji 1500. Moja greška
    rexus
  • Obrisan korisnik30.07.2011. u 10:53
    Mozda je 1500 jer tako stoji u zapisniku. Cudno mi je da svi mediji imaju istu brojku.
  • Obrisan korisnik30.07.2011. u 10:19
    ZGodanJA,zašto provociraš,ljudi nemaju novca za ići na utakmice,a ti se rugaš,da li si ti bio na utakmici
  • Obrisan korisnik30.07.2011. u 02:02
    neznam jel ce ovaj karlovac ispasti do 3 il 4 lige kad hadeze popljuga na izborima
  • Obrisan korisnik29.07.2011. u 23:37
    Ovaj Igor Vidaković je odličan golman....