Petrić za prolaz HSV-a, zabio i Iličević

Borna Rupnik • subota, 30.07.2011.

U subotu je nastavljeno odigravanje utakmica prvog kola Njemačkog kupa. Hrvatski igrači ponovno su pronašli put do mreže - Mladen Petrić i Ivo Iličević - a neugodna iznenađenja svojim su navijačima priuštili Werder i Bayer...

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić novu je sezonu u HSV-u otvorio pobjedonosnim pogotkom za prolaz svoje momčad u drugo kolo Njemačkog kupa. Hamburžani su gostovali kod Oldenburga, a do 72. minute na semaforu je zahvaljujući Westermannu i Ferrulliju pisalo 1:1.

Tada je naš napadač na proigravanje Jarolima poslao loptu u mrežu za konačno slavlje svoje momčadi. Petrić je na terenu proveo svih 90 minuta.

Vezane vijesti

Strijelac je bio i Ivo Iličević u pobjedi Kaiserslauterna kod BFC Dynama. Precizan je bio u 18. minuti, a posao su za Crvene vragove dovršili Tiffert u 22. i Petsos u 50. minuti dvoboja. Iličevića je u 78. minuti zamijenio Sukuta-Pasu.

Najuvjerljiviji je u poslijepodnevnom programu bio Paderborn, koji je kroz Ahlen prošao s čak deset pogodaka, a nakon Wolfsburga još su se dva prvoligaša oprostila od Kupa porazom od niželigaša. Werder je pao na gostovanju kod trećeligaša Heidenheima, usprkos vodstvu na odmoru - pogodio je Rosenberg. Preokret u nastavku osigurali su Sauter i Schnatterer.

Bayer iz Leverkusena prokockao je protiv Dynama iz Dresdena vodstvo od 3:0 u samo 18 minuta drugog poluvremena te se ušlo u produžetak. Tri minute prije izvođenja jedanaesteraca Apotekarima je presudio Schnetzler.

Momčadi koje su prošle sezone ispale u drugu ligu zabilježile su polovičan uspjeh. St. Pauli je bez Filipovića izgubio kod Eintrachta iz Triera, dok je Eintracht iz Frankfurta uz dva gola Gekasa i 90 minuta Gordona Schildenfelda prošao preko Halleschera.

Feulner je postigao hat-trick u uvjerljivom prolazu Nürnberga, a Duisburg trenera Milana Šašića, bez Zvonka Pamića u sastavu, apsolvirao je prepreku zvanu Babelsberg.