1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 30.07.2011, 20:00 h, Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 2500
Suci: Fran Jovic (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Renato Blažeković (Zagreb)

Damir Žbulj • subota, 30.07.2011.

U susretu drugog kola Prve HNL Istra 1961 je ugostila Osijek, a gosti iz Slavonije nastavili su odličnu tradiciju. Naime, golom Miličevića u završnici prvog dijela stigli su do pobjede, što im je peti uzastopni uspjeh protiv nogometaša iz Pule.

Susretom protiv Osijeka nogometaši Istre 1961 otvorili su sezonu na njihovoj Drosini. Nakon što su u prvom kolu poraženi u Karlovcu, igrači Igora Pamića imali su namjeru protiv Osječana stići do prvih bodova. Gosti iz Slavonije u premijerno nastupu osvojili su samo bod na svom travnjaku protiv Rijeke, ali u Pulu su stigli po puni plijen, ohrabreni podatkom da su u posljednja četiri međusobna dvoboja svaki put stigli do pobjede.

Pamić je od prve minute na teren izveo dvojicu novopridošlih članova Budicina i Prahića, dok je Roce trebao u napadu zamijeniti odlazak Šehića. Trener gostiju Vlado Bilić muku mučio s izostancima nekolicine igrača, što zbog ozljeda, a što zbog nastupa Maglice i Leškovića s U20 nogometnom reprezentacijom na Svjetskom prvenstvu u Kolumbiji.

Utakmica je otvorena inicijativom domaćih nogometaša, koja je trajala početnih 15-ak minuta. Već u petoj minuti po gol gostiju opasan je bio Grbić, dok je još jedna izgledna akcija za domaće u 16. minuti zaustavljena zbog zaleđa.

Osijek je na početni pritisak Istre odgovorio prilikom u 16. minuti utakmice. Opasno je pucao Šorša, ali lopta je otišla uz samu desnu vratnicu. Vratar domaćih Mance ne bi uspio zaustaviti loptu da je slučajno pokušaj gostiju išao u okvir gola.

Aktivna igra nastavila se i u narednim minutama, a ponovno su dobro kombinirali gosti. Akciju Špehara i Vidakovića, zaustavlja Sušić i tako otklanja opasnost pred vratima Istre 1961. Bolja igra gostiju u drugom dijelu prvog poluvremena urodila je plodom i u 27. minuti, kada je udarac isprobao Vidaković. Četiri minute kasnije veliku priliku za vodstvo propustili su Osječani. Šorša je probio po desnoj strani, povratnom loptom pronalazi Miličevića, ali njegov pokušaj netko od njegovih suigrača zaustavlja na putu u mrežu. Odbijena lopta ponovno dolazi do Šorše, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Dvojbena situacija dogodila se u kaznenom prostoru Istre u 35. minuti. Između dvojice čuvara pao je Ljubojević, ali sudac nije mislio da je riječ o prekršaju za kazneni udarac. Međutim, samo dvije minute kasnije gosti ipak stižu do pogotka i prednosti. Miličević je prizemni udarcem, s desetak metara udaljenosti, iznenadio Mancea i loptu smjestio u donji desni kut gola Istre.

Domaćin je živnuo pred kraj prvog dijela, kako bi još prije odmora možda i izjednačio rezultat, no, jedini opasniji pokušaj bio je onaj Milića iz daljine u 43. minuti, za koji nije bila potrebna intervencija vratara gostiju Karduma.

Nastavak, poput i samog početka utakmice, bolje otvaraju nogometaši Istre, dok su gosti su u drugo poluvrijeme ušli koncentrirani na obranu. Opasniji su žuto-zeleni bili samo u 58. minuti, kada je pokušao Milić te u 62., kada je Henri Belle dobro pucao s 20-ak metara. Lopta je na putu prema mreži pogodila nekog iz obrane Osječana te je ipak završila samo u korneru.

Završnih 15-ak minuta utakmice Istra je ipak sve konkretnija. Prvo su se u 76. minuti zasmetali jedan drugome Henri Belle i Prelčec, nakon što je obrana gostiju već bila izigrana. U nastavku akcije udarac Bellea nije više bio toliko opasan. Devet minuta prije kraja veliku prigodu za izjednačenje propustio je Prelčec. Prihvaća dodavanje Bellea te neometan loptu, koju su već svi domaći navijači vidjeli u mreži, šalje ipak uz vanjsku stranu vratnice.

U samoj završnici svi nogometaši Istre, pa čak i vratar Mance kod jednog prekida u sudačkoj nadoknadi vremena, krenuli su pred gol Osječana. Međutim, promjene rezultata nije bilo te je susret završen minimalnom pobjedom gostujućih nogometaša, a čovjek odluke bio je Miličević, koji je mrežu Puljana zatresao u 37. minuti utakmice.

U idućem kolu igrači Igora Pamića putuju u Zagreb na susret s s Lučkom, dok nogometaši Osijeka u Gradskom vrtu dočekuju Zagreb.

• pechula31.07.2011. u 15:59
    Vratit će se Pamić nama u Karlovac jer od vas u Puli ne može ništa napravit! :)
    pechula
  • ronny198731.07.2011. u 12:19
    ne, ti pričaš viceve... ja sam svoje mišljenje argumentirao, za razliku od tebe ;)
    ronny1987
  • Obrisan korisnik31.07.2011. u 12:06
    dobar vic ronny ;)
  • ronny198731.07.2011. u 11:48
    suspenzije vam kolko ja znam nisu smetale jer ste svejedno igrali prijateljske pod imenom Selekcija "Istra" i tako u biti varali i savez i državu, al dobro, nećemo sad o tome... borit ćete se vi za prvaka, al slijedeće godine i ne u 1.HNL....