1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 31.07.2011, 19:00 h, Park mladeži
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Goran Perica (Šibenik), Mladen Rajko (Tinjan)
Leon Benko 76'
Slaven Belupo

Split plaća danak Europi

Vedran Babić • nedjelja, 31.07.2011.

Nogometaši Splita ni u drugoj prvenstvenoj utakmici ove sezone nisu stigli do pobjede. Nakon poraza u Vinkovcima, "Crveni" su na svom Parku mladeži odigrali samo 1:1 sa Slavenom Belupom...

Ante Vitaić
46'
9
Ivan Baraban
65'
4
Igor Budiša
80'
Ivan Katalinić
11
(do 53')
Roy Ferenčina

Split očito plaća danak igranju u Europi. Sjajnu dugopoljsku predstavu protiv Fulhama "Crveni" nisu uspjeli popratiti prvom prvenstvenom pobjedom protiv Slavena, kojeg su prošle sezone na istom mjestu porazili s uvjerljivih 3:0.

Trener domaćih Ivan Katalinić morao je malo promijeniti sastav i odmoriti neke igrače, a iako je njegova momčad povela početkom drugog dijela, gosti su 14 minuta prije kraja ipak stigli do izjednačenja.

U prvom poluvremenu Splitovci su bili bolji, no prva prilika pripala je gostima iz Koprivnice. Već u trećoj minuti poslije jednog odbijanca Mujanović je ostao sam na nekih 6-7 metara, no u posljednji trenutak Milović je uklizao i spriječio najgore.

Split je ubrzo uzvratio i bio još bliže vodstvu. Prvo je Križanac poslije kornera Obilinovića neometan na drugoj vratnici promašio Rodićeva vrata, a onda je i sam Obilinović zaprijetio gromovitim udarcem iz voleja kojeg je Rodić na jedvite jade obranio.

Ponovno je zaprijetio Slaven u 22. minuti kada je Mujanović ubacio, a Benko pomalo nespretno pucao pored gola, no do kraja poluvremena i domaći su imali još jednu dobru priliku. Šimić je s 20-ak metara pucao snažno, ali Rodić je opet bio na visini zadatka. Još su pokušavali Rebić i Erceg, a za goste Brezovec, no rezultat se nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme nije moglo bolje početi za Split. Već u 47. minuti Rašić je ubacio s lijeve strane, a Obilinović glavom poslao loptu u mrežu Rodića za zasluženo vodstvo "Crvenih". Nedugo zatim Split je mogao i udvostručiti vodstvo, no vrlo dobri Rodić obranio je udarac Ercega poslije asistencije Obilinovića.

Split je bio dominantniji, konkretniji, no Slaven je znao zaprijetiti u kontranapadima. Ipak, dobre reakcije Splitovih braniča sačuvale su domaće vodstvo. U 69. minuti ponovno je Obilinović bio u središtu pažnje, no ovoga puta njegov udarac iz daljine Rodić je uspio obraniti.

Jedan od najopasnijih gostujućih pojedinaca, Benko, opravdao je epitet prvog golgetera svoje momčadi kada je u 76. minuti poravnao rezultat na 1:1. Brezovec je izveo slobodnjak, a poslije gužve nastale u domaćem šesnaestercu Benko je pogodio mrežu Splita.

Split je nakon toga krenuo na sve ili ništa, no do pobjedonosnog pogotka nije stigao. Najbolju (i jedinu) priliku imao je Milović, koji je u 88. minuti glavom pucao pored gola poslije Obilinovićeva ubačaja. U međuvremenu je Slaven ostao s igračem manje poslije isključenja Pilipovića.

Split tako i dalje čeka na svoju prvenstvenu pobjedu, a u idućem kolu ždrijeb ga vodi na nezgodno gostovanje u Karlovac. Koprivničani, pak, dočekuju Dinamo.

• Obrisan korisnik01.08.2011. u 10:39
    Pod hitno kontaktirati Dinamo i uzeti par igrača na posudbu da odrade HNL dok se prva momčad koncentrira na Europu. Šalim se ali stvarno je šteta što na klupi nema dovoljno dobrih igrača koji bi rasteretili prvotimce u domaćem prvenstvu. Stvarno od srca želim Splitu sve najbolje u Europi a u HNL... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.08.2011. u 07:19
    Splitu nije lako igrati prvenstvo i Europu,klupa im je kratka za takav ritam.Katalinić je u jednoj izjavi bio u pravu,treba prvo misliti na opstanak u ligi jer 5 klubova ispada a tek onda na Europu.Iskreno bih volio da Split prođe ali mislim da neće jer su svi osim Križanca bez iskustva u Europi i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.08.2011. u 01:35