Bayern na krilima Müllera u drugo kolo

Borna Rupnik • utorak, 02.08.2011.

Bavarski div uspješno je položio svoj prvi ispit u Njemačkom kupu. Na gostovanju kod Eintrachta iz Braunschweiga pobijedio je rezultatom 3:0...

Nogometaši Bayerna nisu se dali iznenaditi u Braunschweigu. S tri su gola osigurali svoje mjesto u drugom krugu Njemačkog kupa, a hrvatski reprezentativci Danijel Pranjić i Ivica Olić nisu bili u prvom planu novog trenera Juppa Heynckesa.

Pranjić je ušao kao zamjena u 87. minuti, umjesto Tonija Kroosa, dok je Olić svih 90 minuta promatrao s klupe.

U prvom ime susreta prometnuo se njemački reprezentativac Thomas Müller, koji je devetoj i 39. minuti izborio kaznene udarce. Realizirali su ih Mario Gomez i Bastian Schweinsteiger.

Domaći Eintracht nije znao kako ozbiljnije prijetiti Bayernu, a Müller je svoju dobru predstavu zapečatio u 83. minuti pogotkom za konačnih 3:0. "Izgledali smo uvjerljivo. Odigrali smo vrhunski i držali se plana", prokomentirao je Heynckes.

Bayern je nastupio bez ozlijeđenih Francka Riberyja i Arjena Robbena.