Europska liga, Kvalifikacije, 3. pretkolo, 04.08.2011, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 35.000
Suci: Andrea De Marco, Mauro Tonolini, Alessandro Petrella (svi Italija)
Hajduk
Hajduk
0:1(0:0) Stoke City
Ljubo Milićević 90'+2' (ag)
Stoke City

Stoke izdržao Hajdukove nalete

S Poljuda:Vedran Babić • četvrtak, 04.08.2011.

Hajduk nije uspio. Prošlosezonski europski procvat pod vodstvom trenera Stanka Poklepovića neće se ponoviti nakon što je u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Europske lige hrvatski predstavnik nesretno izgubio s 1:0 protiv Stokea...

Salif Diao
76'
14
Danny Pugh
84'
30
Ryan Shotton
85'
Tony Pulis

Uz gromoglasnu podršku krcatog Poljuda nogometaši Hajduka krenuli su po željeni pogodak ili pogotke, no čvrst obrambeni blok gostiju bilo je teško probiti pa su šanse bile rijetke.

Već u petoj minuti Tomasov je ubacio iz skraćenog kornera, a Brkljača neometan pucao glavom preko gola. Stoke nije djelovao pretjerano impresioniran cjelokupnom atmosferom te je i dalje nastojao forsirati svoju igru, točnije preskakanje igre ubačajima na gorostasa Jonesa, s kojim su se Andrić i Milićević vrlo dobro nosili.

Tek u 15. minuti Stoke je izradio svoju prvu pravu akciju, no kombinacija Whelana i Waltersa na kraju ipak nije ozbiljnije ugrozila "Bile". Dvije minute kasnije Vuković je uputio oštar udarac ljevicom iz daljine, no lopta je fijuknula pored Begovićevih desnih rašlji.

Oluja 95

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, na dnu istočne tribine poljudskog stadiona nekolicina navijača je izvjesila hrvatsku zastavu uz dodatni natpis "Oluja 95 - Časna, legitimna, oslobodilačka". Taj potez popraćen je ovacijama ostatka publike.

Jedini trenutak u kojem je Jones ostao sam i nečuvan od strane Hajdukovih stopera bilo je u 21. minuti kada je bio neprecizan glavom nakon ubačaja Wilsona. Tempo je u drugom dijelu prvog poluvremena pao i Hajduk više nije stvorio ozbiljniju priliku za pogodak. Huth je odlično zatvarao prilično slabog Anasa, dok su među raspoloženijim pojedincima bili Lima, Vuković i Tomasov.

No, pogotka nije bilo i Hajduk je imao još samo 45 minuta da to promijeni i ostane u Europi. Ni jedan trener nije mijenjao sastav uoči nastavka igre, a prvi udarac uputio je Vukušić samo nekoliko sekundi nakon sučeva zvižduka. Hajduk je u drugih 45 minuta u nekoliko navrata vrlo lijepo kombinirao. Probudio se Anas, Vukušić je svojom rastrčanošću nastojao pritisnuti gostujuću obranu i natjerati je na pogrešku, no nije ju dočekao.

Stokeovi igrači bili su vrlo koncentrirani i efikasni u duelima, baš kao što je to bio slučaj prije sedam dana. Hajduk je pokušavao preko spomenutih Anasa, Vukušića, kasnije i Tomasova, navijači su nastojali dodatno pogurnuti svoje ljubimce prema pobjedi, no Stoke je ipak izdržao sve njegove nalete. Veliki hendikep za "Bile" bila je ozljeda Vukovića početkom drugog dijela (zamijenio ga Ahmad) nakon što je u prvom bio vrlo neugodan po suparnika.

Hajduk je u posljednjih deset minuta svim silama jurnuo po pogodak, no večeras mu nije bilo suđeno. Premierligaš Stoke pokazao se kao pretvrd orah, a da stvar bude gora, u drugoj minuti sučeve nadoknade večeras odlični Milićević zabio je pogodak, ali u krivu mrežu.

Pozitivna strana ovog ispadanja iz Europe je ta da se Hajdukovci sada mogu koncentrirati samo i isključivo na domaće prvenstvo, koje je u ovoj sezoni ipak prioritet.

• Obrisan korisnik05.08.2011. u 01:00
    Strašno za gledati. Stoke dosao po nulu, planski, nije im bilo do igre..samo da je nula pa kako god, rukama, nogama, stipanjem izlezavanjem.....ali eto, uspjeli su. Hajduk nije cak ni toliko lose stajao ali vidi se da su dosta limitirani. Mali Vukušić i Lima(?) najbolji ali i Miličević je odigrao... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.08.2011. u 00:58
    ma bez obzira na sve probleme u nasem nogometu, ipak iz godine u godinu se dizemo...ove godine smo naletili na engleze...a njih hajduk i u najboljim danima nije moga izbacit...mislim da bi i hajduk i pogotovo split vjerovatno prosli da nisu naletili na engleze koliko god to cudno zvucalo...jer... [više na forumu]
  • qwerty05.08.2011. u 00:55
    Mislim da nisi u pravu. Nas par se jučer smijalo kako je Dinamo smješan što ne uvali 5 komada još smješnijoj momčadi. Da je pravi klub uvalio bi im 5 komada, a ne onako jalovo odigrati. Mislim da će teško ući u LP ako onako nastave igrati. Treba biti realan.
    qwerty
  • Obrisan korisnik04.08.2011. u 23:11
    gleda sam dinamo, hajduk, split i varteks i moram reci da ove godine ima velika razlika prema proslim recimo 10 godina....da je u hrvatskoj samo dinamo 1. liga znamo vec dugo(nazalost). sto se tice europskih natjecanja navikli smo drhtati nebitno skim je dinamo igra(sherif, salzburg itd.) i upravo... [više na forumu]