1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 12.08.2011, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 700
Suci: Igor Franolić (Ludbreg), Josip Havaić (Koprivnica), Goran Loparac (Sladojevci)
Zagreb
Zagreb
Sven Dedić 48'
1:0(0:0) Lučko
Lučko

Lučko i dalje bez pobjede

Iz Kranjčevićeve:Josip Piršljin • petak, 12.08.2011.

Nogometaši Lučkog niti u svom četvrtom nastupu u 1. Hrvatskoj nogometnoj ligi nisu uspjeli doći do premijerne pobjede. U Kranjčevićevoj je bolji bio domaćin Zagreb s minimalnih 1:0, premda su igrači Dražena Biškupa bili u najmanju ruku ravnopravan suparnik iskusnijim Pjesnicima.

Damir Šovšić
46'
16
Besart Abdurahimi
46'
27
Ante Mitrović
77'

Matej Jelić
36'
24
Davor Rogač
61'
11
Miroslav Šarić
75'
Dražen Biškup

Zagreb se nakon loše igre u Osijeku i poraza od 4:0 uspio vratiti na pobjedničke staze. S 1:0 su slavili protiv novog prvoligaša Lučkog čiji su igrači i u ovoj utakmici imali problema s realizacijom. U dosadašnjih 360 minuta ostali su na jednom postignutom pogotku, te su time zadržali pretposljednje mjesto na prvenstvenoj tablici. Zagreb je došao do šestog boda i pomak u gornju polovicu ljestvice.

Prvo poluvrijeme nije nam donijelo posebno atraktivan nogomet. Iako se igralo otvoreno, nismo vidjeli pregršt prilika niti na jednoj strani. Nogometaši Zagreba su igrali bolje u otvaranju susreta, dok su se igrači Dražena Biškupa probudili pred kraj prvog poluvremena.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imali su domaći kada je u trećoj minuti iskosa pucao Nikola Frljužec, ali njegov udarac uspio je zaustaviti gostujući vratar Željko Kovačić. Premda su u tim trenucima Pjesnici imali više od igre, nisu uspjeli pretvoriti svoju dominaciju u pogodak.

Momčad Lučkog je prvi put opasnije zaprijetila u 19. minuti preko Slavka Blagojevića koji je snažno pucao iz polu-voleja, ali njegov udarac bio je neprecizan, te je lopta otišla iznad vratnice. Frljužec je u nekoliko navrata zaprijetio Kovačiću, a na drugoj je strani par puta opasno tukao Josip Fuček.

U 36. minuti Biškup je bio prisiljen obaviti prvu izmjenu jer se ozlijedio Elvis Sarić, te je umjesto njega u igru ušao Matej Jelić. Do isteka prvih 45 minuta Lučko je još moglo doći do prednosti, ali Blagojević je ponovno bio neprecizan.

Luka Pavlović je u drugom dijelu ostavio u svlačionici vrlo aktivnog Frljužeca, a ubacio Damira Šovšića. Nezadovoljna publika u Kranjčevićevoj ipak je morala zapljeskati Pjesnicima u 47. minuti kada su lijepom akcijom došli do vodstva. Šovšić je vrlo dobro asistirao za Svena Dedića koji prebacuje istrčalog Kovačića i Zagreb dolazi do 1:0.

Nedugo nakon toga Nikola Rak je mogao izjednačiti, ali Igor Vidaković je bio na mjestu. Lučko je krenulo nešto ofenzivnije prema vratima Zagreba nakon pada u zaostatak, a blizu poravnanja bio je i kapetan gostiju Krunoslav Rendulić u 64. minuti.

Nakon toga igra se pomalo smirila, Zagrebovi nogometaši su uspjeli uspostaviti kontrolu, no uporni gosti se nisu predavali. Rendulić se još jednom našao u izglednoj situaciji, pucao je u bliži kut Vidakovića iz blizine, ali domaći vratar ponovno spašava svoju mrežu. Do kraja je moglo biti pogodaka na obje strane, ali ostalo je za Zagreb povoljnih 1:0.