1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 13.08.2011, 21:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 6.000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Jureša (Zagreb), Gulan (Zagreb)

Bernard Jurišić • subota, 13.08.2011.

Hajduk je uvjerljivo prošao kroz Pulu, ubacivši u mrežu Istre 1961 tri od svoja 22 udarca prema pulskim vratima. Marin Tomasov otvorio je "špinu" pogotkom u 16. minuti, a posao je dovršio napokon raspoloženi Anas Sharbini...

Hajduk je u Pulu došao po prve bodove, čak i prve pogotke ove sezone, jer dosadašnja gostovanja u Zadru i Stoke on Trentu završavala su s nulom na splitskom kontu. Istra 1961 je za Hajduk neugodan suparnik, prošle sezone su Puljani "bile" izbacili iz kupa i pobijedili u prvenstvu.

Splićani su u Pulu stigli bez Vukušića, Vukovića, Inohe, Vejića i Milićevića, a po prvi put je u službenoj utakmici zaigrao Steven Luštica, 22. igrač kojeg je od početka sezone upotrijebio Balakov.

Hajduk je krenuo napadački od početka, pa je Tomasov već u 2. minuti propustio poslati loptu u praznu mrežu. Nakon pokušaja braće Sharbini, koji su bili najistureniji Hajdukovi igrači, vodeći pogodak stigao je u 16. minuti. Kukoč je ubacio duboku loptu s lijevog krila, Marin Tomasov je u sredini iz prve opalio ljevicom i prevario domaćeg vratara za splitsko vodstvo.

U 28. minuti Ahmad je Tomasov namjestio možda i bolju poziciju za šut od one kad je ovaj pogodio mrežu, no ovog puta mu je lopta otišla preko noge i grede. Istra je svoju prvu prigodu imala u posljednjoj akciji prvog poluvremena, kad je Belle dvaput pucao, no Maloča je odbio loptu s gol-linije i spasio Hajdukovo vodstvo.

Na otvaranju drugog dijela činilo se da je Istra uspjela preuzeti kontrolu lopte u sredini, no bilo je to samo prividno jer bolje prigode je opet stvorio Hajduk. U glavnoj ulozi u nastavku bio na - napokon - Anas Sharbini.

Novi Balakovljevi debitanti

Još tri nova igrača provjerio je Hajdukov trener Krasimir Balakov večeras i broj Hajdukovih profesionalaca koji su zaigrali od početka sezone u službenoj utakmici popeo na 24.

Steven Luštica počeo je u prvih 11, u drugom poluvremenu umjesto njega je ušao Mario Tičinović, a svoj debitantski nastup za Hajduk i prvu utakmicu u 1. HNL ubilježio je prošlogodišnji najbolji strijelac BiH prvenstva Ivan Lendrić.

U 57. minuti njegov udarac s 18 metara zaustavlja vratnica, ali dvije minute kasnije napokon se i on upisao među Hajdukove strijelce. Sve je Anas napravio sam, izašao pred Mancea i lako ga matirao za 0:2.

U 66. minuti Anas je dobio loptu od Ahmada u matnoj situaciji nakon što im je Karabatić poklonio loptu na 30 metara, dobro je Anas pucao sa 16 metara, ali pulski vratar Mance odlično reagira. Pet minuta kasnije Anas je povukao kontru, došao do 20 metara i odapeo, okrznula je lopta Sušića na putu prema mreži i prevarila Mancea. Drugi pogodak Anasa Sharbinija, treći Hajduka.

Anas kao da je poželio iskoristiti dan u kojemu mu sve polazi od noge, pa je u 80. minuti presjekao loptu na 25 metara i snažno pucao, no pulski vratar, koji je večeras imao puno posla, još je jednom dobro reagirao. U 89. je Anas stigao i asistirati za Lendrića, koji ne pogađa bliži kut oči u oči s Manceom.

Hajduk je tako uspio donijeti prve gostujuće bodove ove sezone, pokazavši pritom vrlo solidnu igru potpuno nadigravši Puljane koji su mogli biti i uvjerljivije poraženi. Možda i više od bodova Splićane može razveseliti odlična partija Anasa Sharbinija. Pitanje je samo je li to još jedan klasični Anasov bljesak ili početak niza dobrih partija.

• Obrisan korisnik20.08.2011. u 22:35
    nije Anas loš ali se nije naša u Hajduku. igra dobro uz brata i mislin da ako bi otiša u neki slabiji klub od Hajduka( ka Čop u Split) da bi tamo igra sjajno ka i protiv Pule. idemo sada po pobidu protiv Zagreba uz ovakvog Anasa ne može nam pobić. sritno Hajduče
  • Obrisan korisnik17.08.2011. u 21:22
    Aleluja pa i ovaj Anas nešto napravi!! (napokon)
  • Obrisan korisnik14.08.2011. u 19:57
    potreban je uporan trud i rad svaku utakmicu...pravilna selekcija igrača kao u dinamu...izvrstan stručnjak na klupi... i uspjeh je zajamčen... problem je  mentaliteta u hajduku koji je vrlo uočljiv ,poslije svake uspješne tekme polete u nebo kao galebovi,samozadovoljni i puni sebe ,a onda... [više na forumu]
  • terryboy14.08.2011. u 13:52
    Anas dao gol...jbt...pocinje punjenje jaja, molim se da ga prodaju sto prije da ne moram gdje god kliknes citati kako je dobar.... to je Hajduk jednom popio nadajmo se, da ce jos netko.