1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 13.08.2011, 19:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 2500
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Mario Živković (Vukovar)

Četvrti poraz Varaždina

S Kantride:Ivana Strahija • subota, 13.08.2011.

Na Kantridi je Rijeka s 2:0, uz golove Kreilacha s bijele točke i Švrljuge iz igre, upisala svoju drugu pobjedu ove sezone. To dakako znači da su Varaždinci i dalje na nuli, te da su doživjeli svoj četvrti poraz.

U utakmicu u Rijeci Varaždinci su ušli s većim imperativom pobjede, pošto do tada nisu osvojili ni boda. Rijeka pak je u prva tri kola odradila jako dobar posao, uzevši bod u Osijeku i pobijedivši doma Lučko te namučivši Hajduk u Splitu.

U momčadi Varaždina u prvoj su postavi zaigrala čak četvorica igrača koji se tuže s klubom putem HNS-ove arbitraže, Brlečić i Aganović te Punčec i Glavica. Po ekskluzivnoj informaciji koju smo uspjeli dobiti, utakmica u Rijeci k tome je moguće posljednja za 19-godišnjeg veznjaka, jer je navodno potpisao predugovor sa Slaven Belupom.

U prvih desetak minuta češći pokušaji Rijeke, koja je često pred Varaždinskim golom, dok je s druge strane igrališta usamljen pokušaj Glavine koji prebacuje domaći gol. Kako je vrijeme odmicalo tako je i Rijeka imala bolje šanse, koje su često kretale od agilnog Švrljuge, no ni Mance ni Križman ne uspijevaju poentirati.

U 13. minuti dolazi do ozljede Punčeca u gostujućih 16 metara, a domaći nogometaši umjesto da iskoriste priliku i igraju dalje, izbacuju loptu van terena. To je vrlo lako mogao biti pogodak, pa se Armada ljutila.

No, dobro djelo Rijeke nagrađeno je u 16. minuti, kad je Tkalčić srušio Križmana na liniji 16 metara, a sudac Trampus pokazao na bijelu točku. Siguran je realizator kaznenog udarca, za 1:0, Kreilach.

Tek pošto su primili gol Varaždinci su počeli opasnije napadati. Aganović prolazi po desnoj strani i ubacuje u 16 metara, Glavine propušta loptu za Vugrinca, a on je vraća za Golubara, no ovaj ne cilja najbolje. Iz daljine je zatim pokušao Šimek da bi nesporazum u gostujućim redovima iskoristio Kreilach i dočepao se lopte, te je servirao za Križmana, no ovaj je šalje pored varaždinskog gola.

Do kraja poluvremena odlični pokušaj Križmana i još bolja obrana Krkleca, a s druge strane slična situacija s Golubarovim šutom i Lisjakovom paradom.

U drugo poluvrijeme šansom ulaze Varaždinci, dobro je ubacio Glavica, ali Glavina nije uspio do lopte. U napadu na drugoj strani prvo Krkleca na intervenciju tjera Švrljuga, a zatim škaricama pokušava gol zabiti Križman na ubačaj sa strane. Krklec jako dobro reagira.

Rijeka nastavlja s dominacijom, koja je konačno dovela do pogotka, nakon još par vrlo umješnih obrana varaždinskog golmana. U 73. minuti Sušac i Grgec propuštaju zaustaviti Čulinu, koji zato loptu dodaje do Stepčića, a ovaj pronalazi Švrljugu, koji malo van 16 metara šalje odličnu loptu za 2:0.

Do kraja utakmice neumoran je Križman, koji kao da je na današnju listu zadataka napisao "zabiti gol", no rezultat se više ne mijenja.

• Obrisan korisnik14.08.2011. u 11:48
    I još neto javno prozivam osiguravajuće kuće, banke koji nas muzu j zarađuju na nama zašto bar malo nevrate onima koje muzu ?
  • Obrisan korisnik14.08.2011. u 11:33
    U ovu natjecateljsku sezonu nisu svi ravnopravni, naime tko nema novaca nemože se ravnopravno boriti, igrači odlaze gdje im plaćaju. Male sredine osuđene su na propast a sprega HNS, TV i grabež za lovom neuočavaju probleme malih.
  • Obrisan korisnik14.08.2011. u 05:07