1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 13.08.2011, 20:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 2.000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Saša Fegeš (Nedelišće), Mladen Lončar (Virovitica)

Mišo Gulić • subota, 13.08.2011.

Lokomotiva je pred sam kraj susreta, nakon dominacije u drugom poluvremenu, došla do punog plijena u Zadru i tako potvrdila da dobre predstave iz prva tri kola nikako nisu bile slučajnost.

Igor Banović
46'

Ante Sarić
52'

Josip Ivančić
65'

Marijo Tot

Zagrepčani su u Zadru sasvim zasluženo došli do punog plijena, a pogled na konačan rezultat od 0:3 zasigurno neće predočiti kako je bila riječ o teško izborenoj pobjedi, poglavito nakon što je pred sam kraj Zadrane napustila i sreća.

Prva prilika na utakmici dogodila se u trećoj minuti pred zadarskim golom nakon nabacivanja Antolića, ali u zadnjem trenutku domaća obrana čisti ispred Nina Bule. Odgovor Zadra zbio se dvije minute potom, ali pokušaj iz slobodnog udarca Mršića je otišao preko gola. U 13. minuti dobro je tukao Santini, ali njegov udarac odsjeo je na gredi.

Nakon zanimljivog otvaranja, obje momčadi su se više bavile obrambenim pitanjima, nego onim napadačkim pa su gledatelji, u većem dijelu prvog poluvremena, mogli "uživati" u tvrdoj borbi na sredini terena, no, bez konkretnih prijetnji po vratare.

Ipak, da statistika ne ostane na stanju iz prvih minuta, igrači Lokomotive su dva puta zaprijetili preko Brozovića i Škvorca, ali nedovoljno dobro. Rezultat poluvremena od 0:0, uz blagu terensku inicijativu gostiju, nije izmamio previše osmjeha na lica gledatelja, koji su više očekivali od najugodnijih iznenađenja dosadašnjeg dijela prvenstva.

Obećavajuć je bio početak drugog dijela, jer je u prvoj minuti nastavka Bule iz slobodnog udarca zatresao gredu i tako nagovijestio bolju igru u nastavku. Igrala se 59. minuta kada je Bule, nakon odličnog ubačaja Škvorca na domaći peterac, loše zahvatio loptu i propustio realizirati najbolju priliku na susretu.

Podređena uloga Zadra se nastavila i u nastavku susreta, a gosti su konstantno prijetili i bili bliže pogotku. Ono što je cijelo drugo poluvrijeme visilo u zraku, se i dogodilo u 85. minuti susreta. Loptu je snažno povukao Ivan Peko, ušao u šesnaesterac te jako pucao pored nemoćnog vratara Zadra.

Pred sam kraj susreta Zadrane je napustila i sreća jer je udarac Gerca završio na prečki. Međutim, zadarskim mukama tu nije bio kraj, jer je u 90. Antolić povisio na 0:2, a u posljednjim sekundama šlag na gostujuću tortu stavio je Boras za konačnih 0:3 i nastavak odlične žetve bodova za Lokose.

• Obrisan korisnik16.08.2011. u 10:16
    Još jedan dokaz da je Tot vrhunski trener koji je u stanju i od ovako mlade momčadi napraviti vrhunsku ekipu za 1. HNL.Još uvijek mi nije jasno zašto je Jurčić dobio prednost ispred njega kada je ovaj očito dokazao da je više no sposoban voditi Dinamo. Kada Jurčić ode (ne očekujem to tako brzo i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.08.2011. u 04:47
    sve u svemu bravo lokosi i puno srece zadru u nastavku prvenstva.. pa neka u lizi ostanu oni koji to zasluze igrama na terenu
  • Obrisan korisnik14.08.2011. u 04:06
    Svaka čast Lokomotivi, nama Zadranima je bitno ostati u ligi,triba momcima barem na trudu i požrtvovnosti čestitat,ipak je Maminjo dobru ekipu složia u Lokomotivi!!! Bit će žetve za nas ali u drugim kolima!!
  • Obrisan korisnik14.08.2011. u 00:01
    nema zime za dinamo,kad ode badelj dolazi antolić
  • dr.t13.08.2011. u 23:24
    evo i sva tri bivša dinamova juniora postigli pogotke danas, bravo lokosi, nastavite tako i dalje. ps. jurčiću, nemoj samo sada uzeti malog Antolića nazad