Podravka osigurala finale turnira u Erdu

Zvonka Keliš • nedjelja, 14.08.2011.

Rukometašice Podravke krenule su sa pripremnim utakmicama. Na turniru u Mađarskoj startale su pobjedama nad Debrecenom i Erdom čime su osigurale i samo finale turnira.

ETV Erdi VSE - Podravka Vegeta 26:33 (11:16)

ERD - Batthyany Tornacsarnok; Gledatelja: 300
Suci: Jozsef Bacs i Tamas Dan (obojica Mađarska)

ETV Erdi VSE: Janurik (4+0), Oguntoye (2+0); Török, Tamas, Kovacs 3, Balog 3(1), Kisfaludy 1, Vincze 4(1), Wolf 1, Padar, Bognar 5, Kuridža 2, Toth 7, Laszlo
Trenerica: Edina Szabo

Podravka Vegeta: Žderić (7+1), Jelčić (6+0), Kapitanović (-+0); Kožnjak 3, Pongrac, Šenvald, Petković 3(1), Božić, Gvoić, Gaće 5, Damnjanović 3, Milanović Litre 4, Havić, Tatari 4, Horvat 6, Pušić-Koroljević 5(1)
Trener: Neven Hrupec

Sedmerci: ETV Erdi VSE 4(2), Podravka Vegeta 3(2)
Isključenja: ETV-Erdi VSE 4 minute (Kovacs, Padar po 2), Podravka Vegeta 10 minuta (Milanović Litre 2+2+2, diskv. u 37. minut, Tatari, Pušić-Koroljević po 2)

Nakon okupljanja i kondicijskih treninga rukometašice Podravke krenule su put Mađarske kako bi testirale svoju spremnost. Do prve pobjede na turniru stigle su protiv Debrecena. Potom je uslijedio susret s domaćinom, Erdom, te nova pobjeda hrvatskih prvakinja, koja im je osigurala nastup u finalu gdje ih čeka Veszprem zajedno sa bivšom Podravkinom igračicom Anitom Bulath.

Domaća ekipa u utakmicu je krenula silovito, no trenerica Edina Szabo, ujedno i izbornica Francuske, od svojih je rukometašica tražila previše. Szabo je konstantni pritisak radila i na suce zbog čega se nije u potpunosti mogla posvetiti svojoj ekipi. Do odlaska na odmor Podravka je već imala pet golova prednosti (16:11), dok je u nastavku svoju prednost samo povećala na konačnih 33:26.

Najefikasnija u redovima pobjednica bila je Lidija Horvat sa šest postignutih pogodaka. Na golu su dobre bile Žderić s osam obrana te Jelčić sa šest. Najbolja kod Erda bila je Toth sa sedam golova.

Iza Podravke je sezona finacijskog i organizacijskog oporavka, a pred njom je novi nastup u hrvatskom prvenstvu, Ligi prvakinja, ali i novoosnovanom EVN Superkupu gdje će igrati zajedno sa Krimom, Hypom te mađarskim Györom. Tako je Podravka nakon tri godine završila s nastupom u Regionalnoj ligi te je pristupila novome natjecanju. U Ligi prvakinja Podravku očekuje ponovni susret s Larvikom i Krimom, dok će četvrti protivnik biti poznat nakon kvalifikacija.

Finale turnira u Erdu, između Podravke Vegete i Veszprema, na rasporedu je u nedjelju u 19 sati.