Sulićevih osam nedovoljno za naslov

Zvonka Keliš • ponedjeljak, 15.08.2011.

U finalu Stogodišnjega turnira TBV Lemga njemački je viceprvak, THW Kiel, uvjerljivo svladao mađarski Veszprem 38:29. Ni osam golova Sulića nije pomoglo Mađarima da stignu do naslova.

THW Kiel - MKB Veszprem 38:29 (19:18)

LEMGO - Lipperlandhalle, Lemgo; Gledatelja: 2800
Suci: Maik Bolus, Sven Foitzik

THW Kiel: Omeyer (12 obrana), Palicka (7 obrana); Andersson (6), Lundström (1), Sprenger, Ahlm (11), Reichmann (4), Palmarsson (1), Narcisse (1), Ilić (13/5), Klein (1)
Trener: Gislason

MKB Veszprem: Fazekas (7 obrana), Liszkai, Alilović (5 obrana); Vilovski (2), G. Ivancsik, Schuch, Csaszar, T. Ivancsik (1), Perez, Vujin (7/3), Korazija (1), Ilyes (5), Huđ, Terzić (5), Sulić (8), Stranigg
Trener: Mocsai

Sedmerci: THW Kiel 5/6; MKB Veszprem 3/3
Isključenja: THW Kiel - ; MKB Veszprem -

Finale turnira organiziranoga povodom stotoga rođendana TBV Lemga,donijelo je njemačko-mađarski dvoboj. THW Kiel, rekorder po broju naslova prvaka Njemačke, uvjerljivo je bio bolji od svog mađarskog protivnika, MKB Veszprema, 38:29.

Malo finale, donijelo je, pak, ogled domaćina i francuskoga prvaka, Montpelliera. U utakmici za treće mjesto Lemgo je nesretno izgubio od Francuza 36:37 (18:18).

THW Kiel u finalu je ponovno zaigrao bez Filipa Jiche, ali i novoozlijeđenih Daniela Kubesa i Christiana Zeitza.

Desetkovani Nijemci ovoga su puta u utakmicu krenuli s Andreasom Palickom na golu, dok je Thierry Omeyer startao u drugome dijelu. Igra gol za gol protezala se većim dijelom prvoga poluvremena te je tako od šeste minute i početnih 5:5 sve do posljednje tri minute vladalo izjednačenje. Nakon 17:17 nijanse su presudile u korist Kiela koji na odmor odlazi s golom prednosti (19:18).

U nastavku utakmice rukometaši Kiela nastavili su odlično proigravati svoga suigrača, Marcusa Ahlma, koji je tako u 33. minuti postigao svoj deveti pogodak za vodstvo Kiela 21:18. Sljedeće četiri minute činile su se kao odlučujuće. Ahlmu se,naime, vrlo dobrom igrom pridružio Kim Andersson koji povećava vodstvo Nijemaca na 26:21. Omeyer, pak, na golu biva sve sigurniji te uspijeva obraniti dva zicera najboljeg igrača Veszprema Renata Sulića.

Njemačka momčad tako se našla u velikom zanosu nakon kojega se ne opušta već još više diže tempo. Do sredine drugoga dijela Kiel povećava svoju prednost na +8 (32:24), no, unatoč 13. pogotku Momira Ilića Veszprem se jednostavno ne uspijeva vratiti u utakmicu. THW Kiel tako zasluženo osvaja naslov na turniru u Lemgu.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ilić s 13 postignutih pogodaka, dok se na golu istaknuo Omeyer s 12 obrana. Najbolji kod Veszprema bio je Sulić s osam golova. Mirko Alilović je na vratima Mađara sakupio pet obrana.

Konačnim raspletom u Lemgu novinari su izabrali i najbolje igrače turnira. Najboljim golmanom proglašen je Lemgov Nils Dresrüsse, a najboljim strijelcem Momir Ilić sa 21 pogotkom. Ilićev suigrač, Marcus Ahlm najbolji je igrač Stogodišnjega turnira TBV Lemga.