Hrvatska bolja i od Britanaca

Branko Barić • srijeda, 17.08.2011.

Nakon uvjerljive pobjede protiv Srbije, hrvatski košarkaši puno više su se mučili u drugom susretu na pripremnom turniru u Londonu. Unatoč činjenici da su uoči posljednje četvrtine zaostajali 16 poena razlike, domaćini su uspjeli doći nadomak preokreta, no izabranici Josipa Vrankovića ipak su sačuvali mali dio prednosti...

Velika Britanija puno bolje je otvorila posljednji susret večeri u Londonu i nakon prvih deset minuta povela s 18:12. Presudnom za konačni ishod dvoboja na koncu se pokazala druga četvrtina koju su naši košarkaši odigrali izvrsno, posebno u obrambenom dijelu budući da su u tih deset minuta primili tek pet koševa. Otvorio se i šut za tricu, pa su na krilima Stipčevića i Tomića, koji su ubacili po osam poena, naši na poluvrijeme otišli s ugodnih 35:23.

Odlično su naši nastavili i početkom drugog poluvremena i s još pet ubačenih trica uoči posljednjih deset minuta osigurali velikih 16 poena razlike 63:47. To ipak nije bilo dosta za mirnu završnicu, budući da je Hrvatska podsjetila na izdanje protiv Srbije u Ljubljani i dozvolila protivniku 14-0 seriju i povratak u egal. U posljednjim minutama ipak Tomić i Andrić u dva navrata vraćaju s opasnih tri na pet razlike, da bi Simon s crte slobodnih bacanja postavio konačnih 75:70.

Najefikasniji u redovima Hrvatske ponovno je bio Kruno Simon sa 16 poena (šut iz igre 5/11), a uz njega jedini dvoznamenkasti bio je još Tomić s 12 poena i šest skokova. Od 12, prijavljenih igrača samo Zoran Vrkić nije ulazio u igru kod naših, a svi ostali su se upisali u listu strijelaca. Kod Britanaca, kojima se još nije priključila najveća zvijezda Luol Deng, najraspoloženiji bio je Joel Freeland s 22 poena i devet skokova.

Velika Britanija - Hrvatska 70:75 (18:12, 5:23, 24:28, 23:12)

• randy marsh18.08.2011. u 07:28
    dobronamjerna kritika za Sportnet - mogli ste stavljati box score za ovaj turnir, kad ga ionako niko ne prenosi