Göppingen bolji od Kopra

Ivana Strahija • subota, 20.08.2011.

Drugog dana turnira u Poreču napet je bio rezultat između njemačkog i slovenskog prvoligaša, dok je u duelu hrvatskih klubova Zagreb očekivano slavio nad Porečom.

FRISCH AUF! Göppingen - Cimos Koper 29:28 (13:15)

U drugoj su svojoj utakmici u poreču Nijemci uspjeli doći do pobjede. Ipak, u utakmicu protiv slovenskog prvaka nisu ušli dobro, imali su problema i u napadu i u obrani, što su rukometaši Kopra znali iskoristiti i s par dobrih kontranapada napraviti rezultatsku razliku.

U 23. minuti bilo je 8:12, Göppingen se nakratko vraća na 11:12, da bi se ozlijedili lijevo krilo Dragos Oprea i lijevi vanjski Draško Mrvaljević, pa se na odmor ide s 13:15.

U nastavku susreta Slovenci odlaze na 16:22 (37. minuta), malo se opuštaju, a to kažnjava Göppingen i izjednačuje na 23:23. Do konačne pobjede Nijemcima je pomogao odlični golman Enid Tahirović, koji je zamijenio Bastiana Rutschmanna na golu.

Poreč - CO Zagreb 23:29 (10:14)

Domaćini turnira ogledali su se s hrvatskim prvakom, koji nije imao pretežak put do pobjede. Početak utakmice bio je prilično izjednačen, Porečani su mogli i povesti nakon 6:6, no čim su Zagrepčani ubacili u brzinu više, šanse za domaće vodstvo drastično su pale.

Iako je domaći golman Sladoljev pokušao zaustaviti Zagrebove lopte, sam nije mogao, te su Zagrepčani na kraju lako pobijedili. U drugom je dijelu susreta Obrvan u igru poslao i Bumbaka, Matulića, Brozovića te Stepančića, koji su se dobro držali.

Najbolji strijelci u momčadi Poreča bili su Gavranović (6) i Rađaković (5), dok su kod Zagreba Vukić i Stepančić pogodili po šest puta.