Blaženko Lacković zabio za naslov

Zvonka Keliš • nedjelja, 21.08.2011.

Aktualni njemački prvak, HSV Hamburg, osvajač je ovogodišnjega izdanja Heide kupa. U finalu u Lüneburgu bio je bolji od Flensburga 24:23. Domagoj Duvnjak i Blaženko Lacković posebice su se iskazali u obrani HSV-a.

Posljednjega dana Heide kupa gledatelji su u dvoranama u Lüneburgu i Schneverdingen pratili konačan rasplet turnira. Domaćinstvo utakmica za treće i peto mjesto pripalo je Schneverdingenu, dok su se momčadi u Lüneburgu borile za sedmo mjesto, ali i sam naslov.

Utakmica za sedmo mjesto donijela je dvoboj njemačkoga TV Großwallstadta i švicarskoga Kadetten Schaffhausena. Nakon prvoga dijela Švicarci su imali prednost od jednog pogotka (13:12), no u konačnici su Nijemci pokazali svoju kvalitetu te slavili 23:19.

Čehovski Medvjedi i Vive Targi Kielce odmjerili su snage u susretu za peto mjesto. Obje su momčadi dobro ušle u utakmicu te je tako rezultat nakon prvoga poluvremena bio izjednačen (16:16). Međutim, Poljaci su shvatili ozbiljnost dvoboja te su u nastavku preuzeli stvari u svoje ruke da bi u konačnici odnijeli pobjedu 32:28.

Pravi njemački dvoboj dogodio se u malom finalu u Schneverdingenu. Itekako napetu i izjednačenu utakmicu ponudili su rukometaši Lemga i Rhein-Neckar Löwena. U prvom su poluvremenu rukometaši Lemga bili sigurniji te su na predah otišli s tri gola prednosti (17:14). U nastavku RN Löwen pokazuje što zna te kreće igra gol za gol. Nakon regularnih 60 minuta utakmice rezultat je bio izjednačen (33:33) te se tako krenulo u produžetke nakon kojih je pobjedu s rezultatom 37:35 odnio TBV Lemgo.

Konačno, veliko finale Heide kupa okupilo je 1300 gledatelja u Sportpark Kreideberg dvorani u Lüneburgu. Iako je momčad njemačkoga prvaka bila bez ozlijeđenih Oscara Carlena, Marcina Lijewskog te Michaela Krausa, ostatak je momčadi uspio osigurati naslov na Heide kupu.

U prvome poluvremenu njemačke su momčadi pokazale odličan rukomet te su igrom gol za gol do odlaska na odmor zabile ukupno 22 pogotka (11:11). Na golu HSV-a posebice se istaknuo Dan Beutler, dok je sedmerce potom još bolje skidao Johannes Bitter. Ozlijeđene suigrače dobro su zamijenili naši Domagoj Duvnjak i Blaženko Lacković koji su tako postali čvrsti stupovi Hamburgove obrane.

Nastavak je po prvi puta na utakmici donio +2 za HSV (13:11), koje Flensburg ubrzo okreće u svoju prednost. Međutim, osam minuta prije kraja utakmice Hamburg ponovno dolazi u vodstvo (21:20), nakon čega je uslijedila još napetija završnica. Konačno, pogotkom Lackovića u 60. minuti HSV odnosi pobjedu 24:23 te naslov na Heide kupu nosi u Hamburg.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Pascal Hens, Hans Lindberg i Torsten Jansen sa po pet postignutih pogodaka. Najbolji kod Flensburga bio je Holger Glandorf sa sedam golova.

Heide kup:

Finale:
HSV Handball : SG Flensburg-Handewitt 24:23 (11:11)

Utakmica za treće mjesto:
Rhein-Neckar Löwen : TBV Lemgo 35:37 (14:17) (33:33)

Utakmica za peto mjesto:
KS Vive Targi Kielce: Čehovski Medvjedi 32:28 (16:16)

Utakmica za sedmo mjesto:
Kadetten Schaffhausen : TV Grosswallstadt 19:23 (13:12)

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507

• Obrisan korisnik21.08.2011. u 21:38