1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 26.08.2011, 20:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb, gledatelja: 800
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Domagoj Gradištanac (Osijek)
Zagreb
Zagreb
Mateo Pavlović 82'
1:0(0:0) Varaždin
Varaždin

Pavlović pogodio za pobjedu Zagreba

Iz Kranjčevićeve:Mihaela Bradovski • petak, 26.08.2011.

U utakmici Zagreba i Varaždina gosti nisu uspjeli doći do prve pobjede u sezoni, a pobjednika je presudio svega jedan pogodak, onaj Matea Pavlovića...

Ante Mitrović
75'
14
Dino Bevab
90'+1'
Luka Pavlović
11
(do 17')
20
(do 69')
Samir Toplak

U susretu u kojem su se mreže tresle pet puta odlučio je tek pogodak postignut osam minuta prije kraja. Treći domaći uspjeh zagrebašima donio je Mateo Pavlović, dok su Varaždinci ostali na jednom bodu osvojenom prošlog vikenda.

Pobjednički pogodak pao je nakon slobodnog udarca Damira Šovšića, kapetan bijelih glavom u padu matirao je Krkleca, inače dotad sasvim sigurnog u čuvanju svoje mreže.

U prvom poluvremenu za HNL standardno siromašno posjećene tribine svjedočile su trima loptama u mreži, no u sve tri situacije nesuđene strijelce od slavlja je dijelilo dosuđeno zaleđe. Prvi su se u nedozvoljenoj poziciji prilikom pogotka našli Varaždinci, u 10. minuti na ovaj je način prekinuta akcija Golubara, Glavine i Vugrinca.

Devet minuta kasnije rezultat se nije promijenio niti nakon pokušaja Pavlovića, a već u 21. minuti i Vugrinec je upisao svoje ime na listu igrača koji su postigli pogodak, ali neregularan.

Najbolju svoju priliku u tih početnih 45 minuta bijeli su propustili preko Josipa Jurendića čiji pokušaj iz slobodnog udarca zaustavlja Krklecova desna vratnica. Nekoliko trenutaka kasnije u prvom je planu domaća "desetka", Damir Šovšić, koji solo prodora okončava nepreciznim udarcem na vrata gostiju.

Gosti su najbliži vodstvu bili u 15., odnosno 36. minuti, kada Golubar presporo stiže na povratnu loptu Šimeka, a u drugoj dobroj situaciji Sačer se umjesto udarca odlučuje za povratnu loptu što bez problema čisti Ivica Džolan.

U 24. minuti Šovšić je povukao iz svoje polovice u kazneni prostor Varaždina, a na ubačaj na drugu stativu najbolje se ne snalazi Dedić koji tuče ravno u Krkleca. Isti igrač više sreće nije imao niti tri minute prije odlaska na odmor kada mu loptu na glavu servira Jurendić, a Krklec je čupa ispod grede.

Nastavak susreta oba su sastava otvorila pokušajima iz prekida. Na domaćoj strani neuspješni su bili Šovšić i Pavlović, dok kod gostiju preciznost nisu imali Vugrinec, odnosno Rašić. U 63. minuti ponovno se zatresla mreža, ali do promjene rezultata još jednom nije došlo. Ovoga puta u zaleđu je bio Frljužec.

Pet minuta kasnije dvojac Šovšić - Pavlović ponovno pokušava iz prekida, ovoga puta kapetan bijelih glavom tuče pored stative, no osam minuta prije kraja ova je kombinacija ipak donijela slavlje u Kranjčevićevu. Nakon prekršaja nad Frljužecom izvođenja slobodnog ponovno prihvatio se Šovšić, a stoper domaćih u padu trese mrežu za sva tri boda.