Turci lako preko Portugala

Mišo Gulić • srijeda, 31.08.2011.

Turci su prilično lako i uvjerljivo došli do prvih bodova protiv, pokazalo se, nedoraslih Portugalaca. Bila je to od samog početka, s izuzetkom prvih pet minuta, jednosmjerna utakmica i dobro iskorištena prilika za uigravanje pred ono što im slijedi u nastavku prvenstva.

Reprezentacija Turske u potpunosti je opravdala status favorita i došla do visoke pobjede protiv selekcije Portugala. Turski izbornik je dao podjednaku minutažu svim igračima, a u ovoj uvjerljivoj predstavi prednjačili su Türkoglu i Kanter, protivnicima ostavljajući tek mrvice.

Početak susreta bio neočekivano neprecizan s obje strane pa je tako u šestoj minuti na semaforu stajalo mizernih 4:4. Turci tada ubacuju u brzinu više i do kraja četvrtine ostvaruju prednost od 15:9. Iako su krajem druge četvrtine imali i +17 (39:22), na odmor odlaze s prednošću od 39:27.

Vezane vijesti

Nakon odmora, Turci su serijom 14-1 u potpunosti slomili ionako slabašan otpor gostiju pa je sredinom četvrtine rezultat glasio 53:28. Kako je utakmica odmicala, rezultatska prednost je rasla u korist Turske, a Portugalcima je opasno prijetila i prava katastrofa, jer je sedam minuta prije kraja bilo rekordnih 69:38. Do kraja susreta Turci ipak za nijansu popuštaju pa Portugalci smanjuju razliku sve do konačnih 79:56.

Kod Turske su se istakli Kanter i Türkoglu s po 14 koševa uz odličan postotak šuta, dok je kod Portugala jedini na nivou bio Evora s 12 postignutih koševa.