St. Etienne izbacio Bordeaux

Mario Glasnović • srijeda, 31.08.2011.

Večeras je odigrano nekoliko utakmica šesnaestine finala francuskog Liga kupa. Najzanimljivije je bilo u St. Etienneu gdje su snage odmjerili istoimeni domaćin i Bordeaux. St. Etienne je slavio s 3:1, a jedinu gostujuću pobjedu ostvarila je Nice koja je u Toulouseu slavila s 2:1.

U reprezentativnoj pauzi ne igra se francusko prvenstvo, ali zato je na rasporedu francuski Liga kup. Odigrano je sedam utakmica šesnaestine finala u kojima su uspješnije bile domaće momčadi. Jedini domaći poraz ostvario je Toulouse koji je poražen od Nice s 3:1. Prolaz gostujućoj momčadi osigurali su Renato Civeli i Anthony Mounier.

Bordeaux je poražen na gostovanju kod St. Etiennea. Domaći su poveli već u trećoj minuti autogolom Olimpe. Žirondinci su izjednačili sedam minuta kasnije kada je pogodio Tremoulinas, ali pobjedu St. Etienneu donose svojim golovima Sako i Aubameyang.

Zanimljiv je bio i susret Montpelliera i Amiensa. Prvoligaška momčad dobro se namučila protiv svojih protivnika koji se natječu u drugoj ligi. Gosti su nakon prvih 45 minuta vodili s 0:2, ali u nastavku je Montpellier ipak izjednačio. Nakon regularnih 2:2, utakmica je otišla u produžetke, a nakon toga su se izvodili jedanaesterci u kojima su uspješniji bili nogometaši Montpelliera.

U prvoligaškim obračunima snage su odmjerile momčadi Caena i Bresta te Dijona i Valenciennesa. U oba susreta domaći su slavili s 3:2 i tako izborili prolazak u sljedeće kolo. Prolaz su ostvarili i Le Mans, pobjedom protiv Ajaccioa, te Sedan koji je svladao Nantes.