Grci tranzicijom slomili Crnu Goru

Vedran Filipović • nedjelja, 04.09.2011.

Grčka je ostvarila svoju treću pobjedu na ovome turniru, a Crna Gora je doživjela svoj treći poraz. Prvo poluvrijeme proteklo je u neizvjesnoj i tvrdoj igri, dok su u drugom Đetići uspjeli zabiti svega 24 koša.

Utakmicu su bolje otvorili Crnogorci, Grke je u početnim minutama samo Koufos držao u igri. Peković i Dašić također nisu dobro ušli u utakmicu te je izbornik Radonjić morao rotirati već nakon pet minuta prve četvrtine. Grčka je imala dobar protok lopte u napadu, tražio se igrač u najboljoj poziciji što je dovelo do koševa igrača s klupe, Vasileiadisa i Papanikolaoua. Na odmor se otišlo s malom prednošću na grčkoj strani.

Sredinom druge četvrtine naši južni susjedi podigli su raznu igre u obrani, nekoliko minuta ostavili Grke bez koša, no to im nije donijelo rezultatsku prednost budući da su imali premalo raspoloženih igrača u napadu (Dašić 0/4), a Cook je bio dobro čuvan. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 32:31 za Grke i nazirala se još jedna neizvjesna utakmica na ovom turniru. No, drugo poluvrijeme imalo je drukčiji scenarij.

Treći period igre bio je ključan. Izašli su Crnogorci rano iz bonusa, već nakon četiri minute, a Grčka se zahuktavala. Crna Gora gubila je lopte i promašivala, a Grci su to uredno kažnjavali, većinom koševima iz polukontre i kontre te pobjegli na nedostižnu prednost. Calathes (šest asistencija) je odlično dirigirao napadom svoje momčadi, dok su Fotsis i Koufos učinili najviše štete po momčad izbornika Radonjića. Zouros je mogao biti zadovoljan svojim pulenima koji su u trećoj četvrtini bili bolji za čak 16 poena.

Posljednjih deset minuta proteklo je u rutinskom čuvanju prednosti te čekanju posljednjeg sučevog zvižduka. Kod pobjednika najbolji su bili Kostas Koufos s 19 i Antonis Fotsis s 14 poena, a devet skokova prigrabio je Bramos dok je u redovima poražene momčadi bio najraspoloženiji Nikola Peković (15 poena, sedam skokova). Dašić je ostao na dva poena, Cook na četiri, tako ne bi pobijedili ni lošije momčadi od Grčke.