Ferenčina: "Tradicija je na našoj strani"

Ivana Strahija • petak, 09.09.2011.

U Gradskom vrtu u posljednje dvije sezone Koprivničanima nije loše, a strateg Slaven Belupa nada se nastavku te tradicije.

Posljednji puta Slaven Belupo poražen je u Osijeku 29. kolovoza 2008. godine, s minimalnih 1:0. Domaće je tada vodio Ilija Lončarević, a Slaven Belupo bio je pod paskom Krune Jurčića. Pobjedonosni pogodak postigao je Karlo Primorac u 48. minuti i tako zaradio titulu igrača utakmice, dok je Osijek nastavio svoj niz bez poraza, koji je prije toga trajao pet kola.

Nakon toga Osijek Slavenu nikako da stavi soli na rep. 7. prosinca iste godine bilo je 0:0, a sezonu su Osječani završili na trećem mjestu s 54 boda, jednako toliko imali su i Koprivničani, no bili su na drugom mjestu.

31. svibnja 2009. Farmaceuti su odnijeli sva tri boda s 2:1, a 10. travnja 2010. uspjelo im je isto, no uz 1:0. Remi su Osijek i Slaven Belupo upisali i 13. studenog 2010.

"Tradicija je na našoj strani. Već dugo nismo izgubili u Osijeku i vjerujem da ćemo tu tradiciju zadržati", rekao je trener Farmaceuta Roy Ferenčina.

Strateg Koprivničana ima slatke brige, jer su mu svi igrači na raspolaganju, nema ni karoniranih ni ozlijeđenih.

"U posljednje tri prvenstvene utakmice postigli smo deset pogodaka, imamo igrače koji u svakom trenutku mogu odlučiti susret i očekujem da će to pokazati i u Osijeku. Naši domaćini su također kvalitetan sastav, koji je kod kuće svladao Zagreb i Cibaliu u gostima, tako da će utakmica sigurno biti zanimljiva za gledatelje. Nastupit ćemo u istom sastavu koji je s Karlovcem postigao uvjerljivu pobjedu", kazao je Ferenčina, zadovoljan pogledom na tablicu, pošto nakon šest kola njegov Slaven Belupo ima 13 bodova i treći je u poretku.