Ante Zovko • petak, 09.09.2011.

Eduardo da Silva nadovezao se na dva gola Izraelu novim u dresu Šahtara koji je odradio lagani domaći prvenstveni zadatak.

Šahtar je u devetom kolu ukrajinskog prvenstva s lakoćom svladao Volyn iz Lucka 5:1, a u akciji je bio jedan od naša dva reprezentativca.

Dok je kapetan Darijo Srna cijelu utakmicu pratio s klupe, Eduardo da Silva zabio je treći pogodak ovog tjedna.

Nakon dva Izraelu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, hrvatski je napadač zabio drugi gol ukrajinskog prvaka u 26. minuti, glavom.

Šahtar je sve riješio u prvom poluvremenu. Prije Eduarda zabio je Adriano (18.), u 33. za 3:0 je pogodio Jadson, a u 37. precizan je opet Adriano. Oliveira je smanjio u 52., a Douglas zaljučio priču u 84. minuti.

Šahtar je vodeća momčad prvenstva s 23 boda. Slijedi kijevski Dynamo s tri boda manje, ali i utakmicom manje.